Hatay’da evleri yıkılan çift Bursa’da evlendi

Yeni eklenen Hatay’da evleri yıkılan çift Bursa’da evlendi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Hatay’da 2 yıl önce tanışan ve kendi aralarında nişan yapan 34 yaşındaki Adem Akçe ve 29 yaşındaki Tülin Sümbül, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremle evlerinden son anda çıkabildi.

Yaşadıkları evleri yıkılan Adem ve Tülin çifti, Hatay’ın Antakya ilçesinden Bursa’ya geldi.

Hayalini kurdukları düğün için aldıkları çeyizler ise enkaz altında kaldı.

Korku dolu anları halen yaşayan çift, kaldıkları otelin de desteği ile dünya evine girdi.

“Şükür halimize”

Otel çalışanlarının da katıldığı törenle nikahları kıyılan çiftten Adem Akçe, şunları söyledi:

Hatay’da hayat durduğu için mecburen buraya geldik. 12 gün önce buraya geldik. Geldiğimizde AFAD’a gittik. Soy ismimiz tutmadığı için sorun yaşayabilirdik. Allah herkesten razı olsun. Geçtiğimiz hafta nikah tarihini aldık. Mobilya üzerine işim vardı. Bursa’da böyle bir işim olursa, mesleğimi icra etmek istiyorum. Artık burada hayatımızı sürdürmek istiyoruz. Hatay’da yıkılan evimizle birlikte hatıralarımız, aldığımız düğün eşyalarımız gitti. Şükür halimize, elimiz ayağımız tutuyor. Yeniden kurar, yeniden eşyalar alabiliriz.

“Yeniden hayat kurmak istiyoruz”

Nikahının kıyılmasıyla Akçe soyadını alan Tülin ise, şu ifadeleri kullandı:

Hatay Antakya ilçesinde yaşıyorduk. Depremin olmasıyla birlikte canımızı nasıl kurtardık bilmiyorum. 10 gün gibi oralarda kaldık. Daha sonra buraya gelmeye karar verdik. AFAD’a yerleştik. Sonra bizi otele gönderdiler. Bizde hayalini kurduğumuz evliliğe adım atmak istedik. Tek tek ayrı ayrı yerlere de gönderilebilirdik. Bugün de nikahımız yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Biz şimdi yeniden bir hayat kurmak istiyoruz. Ben kasiyerlik yapıyorduk. İnşallah burada iş imkanı bulursak, evimizi de kurmak istiyoruz.

Çiçeği burnunda çiftin nikah şahitliğini ise, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, Bursa İl Turizm Müdürü Kamil Özer, Gönlüferah Oteli Müdürü Uğur ve Akbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Akbaş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir