Hatay’da namaza kalktı, depremden kurtuldu

Yeni eklenen Hatay’da namaza kalktı, depremden kurtuldu son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Hatay’ın Antakya ilçesindeki evinde sabah namazını kılmaya hazırlanan 31 yaşındaki Yusuf Emre Bahadırlı, depremi fark ettikten sonra eşi Hatice Bahadırlı’yı uyandırdı.

Deprem devam ederken kendilerini binadan dışarı attıklarını belirten işitme ve konuşma engelli Bahadırlı’nın binadan çıkarken üzerine düşmek üzere olan beton parçasını gören eşi, kendisini çekerek kurtardı.

Depremden sonra evleri yıkılan Bahadırlı çifti Muğla’ya gelerek, AFAD tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu Turgutreis Öğrenci Yurdu’na yerleşti.

Devletin burada kendilerine her türlü yardımı yaptığını belirten engelli çifte, yine kendileri gibi Diyarbakır depreminde evleri yıkılan ve babasının işitme ve konuşma engeli bulunan, işaret dili bilen 16 yaşındaki lise 2’nci sınıf öğrencisi Elif Gider tercümanlık yapıyor.

“Namaz kılacaktım ama deprem oldu”

Deprem anında yaşadıklarını anlatan Yusuf Emre Bahadırlı, şu ifadeleri kullandı:

Sabah namazını kılmak istiyordum, abdest almıştım, namaz kılacaktım. Arkadaşım ile görüntülü konuştum. Namaz kılacaktım ama deprem oldu. Eşimi kaldırdım ve aşağıya indik. Çıkarken enkaz başıma düşüyordu, eşim beni çekti aldı. Yağmur yağıyordu ve çok soğuktu. O sırada hala sallanıyorduk. Buraya geldik. Burada bize çok yardımcı oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir