Hilal Kaplan’la evlenen Tevfik Emre Sarı hakkındaki savlara tek tek cevap verdi

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında akademisyen Süheyb Öğüt ile tek celsede boşanan gazeteci Hilal Kaplan, meslektaşı Tevfik Emre Sarı ile dünyaevine girdi. Sürpriz evliliğin akabinde tezler da peş peşe geldi. Eski eşi Tevfik Emre Sarı’nın evli olduğu süreçte Hilal Kaplan ile görüştüğünü öne sürdü. Ayrıyeten Sarı hakkındaki FETÖ soruşturması tezleri da kamuoyunun gündemine oturdu.

EŞİNİN PAYLAŞIMINI ALINTILADI

Eşi Hilal Kaplan’ın, “Mahremimizi toplumsal medyadan paylaşmak zorunda değiliz. Sarsıntı gündeminden dolayı konutumuzda aile ve arkadaşlarımızın huzurunda evlendik. Eşim Emre Efser hakkında geçmiş yahut bugün hiçbir FETÖ soruşturması yoktur. Öbür savların da hepsi iftiradır. Tüzel yerde tüm haklarımızı arayacağız. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” paylaşımını alıntılayan Sarı, Twitter hesabından uzun açıklama yaptı.

“MAHREMİMİ KİMSENİN AYAKLARI ALTINA SERMEM”

“İftira kampanyasına cevabımdır” başlıklı paylaşımında Sarı şunları söyledi: “Geçmiş ile ilgili söyleyebileceğim çok şey var fakat mahremimi kimsenin ayakları altına sermem. Her şeyden evvel bir çocuğum var ve onun istikbâlini düşünmek zorundayım.

“GEÇMİŞ EVLİLİĞİM MÜHLETİNCE HİLAL HANIM İLE DUYGUSAL BAĞIM OLMADI”

Boşanan ve sonradan evlenen birinci beşerler değiliz ancak evlendiği için linç edilen birinci beşerler olabiliriz. Buradaki gayenin mevzuyu siyasi tabana çekmek olduğunun farkındayım. Geçmiş evliliğim mühletince Hilâl Hanım ile hiçbir duygusal bağım olmamıştır. Bu iftirayı dillendirenler hakkında hukuksal süreç başlatılmıştır.

“HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI”

“Yakın arkadaşım” olduğu sav edilen şahıs ile hayatımda bir defa tıpkı ortamda bulundum. Kalabalık bir davetteki fotoğraf karesini kırpıp üzerine iftira senaryoları yazanlar hakkında hukuksal süreç başlatılmış ve devam etmektedir.

“FETÖ İLTİSAKLI HİÇBİR DAVA BELGESİNDE ADIM YOK”

Hayatım boyunca FETÖ ile iltisaklı hiçbir dava belgesinde ismi geçmemiş, yargılanmamış, gözaltına alınmamış hatta tabir bile vermemiş birisiyim. Mahlas bir soyad kullandığım için iftira senaryoları yazanlar hakkında da türel süreç başlatılmış ve devam etmektedir.

“RENKLİLERDEN AHLAK DERSİ ALACAK DEĞİLİM”

Kaset ile genel lider değiştiren ve teşkilatlarında taciz-tecavüzü rutin haline getiren CHP’nin trollerinden, katalogdan kendisine ve etrafına eş peşkeşleyen FETÖ’cülerden, küçücük kızları Kandil’deki örgüt önderlerinin haremine gönderen PKK’lılardan, sapkınlığını siyaset diye sunan renklilerden ahlak dersi alacak değilim.

“HAKKIMIZI ARAMAKTA KARARLIYIZ”

Bugünden sonra da mahremim ile ilgili hiçbir mevzuyu kamuoyu ile paylaşmama gerek kalmayacağını umuyorum. Süreç ile ilgili titiz bir tüzel çalışma devam ediyor, edecek. Yasalar çerçevesinde hakkımızı aramakta kararlıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir