İhsan Derelioğlu: Trabzonspor’un bu girdaptan çıkacağına inanıyorum

Yeni eklenen İhsan Derelioğlu: Trabzonspor’un bu girdaptan çıkacağına inanıyorum son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

ensonhaber.com

Süper Lig’in 28. haftasında Trabzonspor’u alanında ağırlayan Kasımpaşa, rakibini 2-0 yenerek 3 puanın sahibi oldu.

Trabzonspor’un Teknik Sorumlusu İhsan Derelioğlu, Kasımpaşa maçının akabinde konuştu.

“Çocukların üzerinde uzun vakittir kazanamamanın verdiği gerilim ve gerginlik var”

İhsan Derelioğlu yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Üzgünüz. 2 tane üst üste aldığımız yenilgiden sonra bu bizim için fırsattı. Bunu değerlendirebilirdik. Oyunu çok fazla pahalandırmak istemiyorum. Trabzonspor, oyunu istikrarda de getirse, maçı çevirme anlarını becerememiş olsa da, olağanda daha dominant, daha baskılı, rakibi çok daha fazla zorlayan bir takım olmalı alanda. Çocukların üzerinde bu mağlubiyetlerin, uzun vakittir kazanamamanın verdiği gerilim ve gerginlik var. Bazen istedikleri halde birtakım şeyleri düzeltme bahtları olmuyor.”

“Kırılganlık en büyük tehlike”

Kırılganlığın en büyük tehlike olduğunu belirten Derelioğlu şöyle konuştu:

“Oyunun kritik anlarında o geri dönüşleri, bazen konsantrasyon eksikliği, odaklanmayı becerememek erken kırılmaya yol açıyor. Kırılganlık en büyük tehlike. Futbol bu, oyuncuların tümü futbol oynamak için alanda. Bundan sonra da dönem içinde koşullar ne olursa olsun futbolun içinde kalmalı. Tahlil tekrar futbolcularda. Bu sonsuza kadar bu türlü gitmeyecek. Bunun şuurunda olup daha çok çalışarak değiştirmek zorundayız.”

“Trabzonspor’un bu girdaptan çok rahat kurtulacağını düşünüyorum”

İhsan Derelioğlu kelamlarının devamında şöyle dedi:

“Trabzonspor, topluluk, taraftar, takım potansiyeli olarak bunları yapabilecek durumda. Sürecin getirdiği zorluklar. Birkaç aylık bir süreçle Trabzonspor kimi amaçlarından uzaklaşınca, her kırılma biraz daha moral bozukluğuna yol açtı. Lakin bunun dermanı uğraş etmek, kabullenmemek, direnmek, elinden geleni ortaya koymak. Trabzonspor’un bütün oyuncuları, teknik grubu bunu yapmak zorunda. Aşikâr bir mühlet sonra Trabzonspor’un bu girdaptan çok rahat kurtulacağını düşünüyorum.”

“Futbolcunun vazifesi, çıkacak oynayacak, kendine düzgün bakacak, ufak tefek sakatlıklar olacak”

Ayrıca Derelioğlu şunları dedi:

“Edin’in esasen maç öncesinde yorgunluk sorunu vardı. Aşikâr bir mühlet kullanmak zorundaydık. Birinci yarıda merkezde istediğimiz baskıyı yaratamayınca Edin’i bir 45 dakika oynayabilecek durumda olduğu söylendi. Lakin girer girmez şanssızlık yaşadı, adale sorunu. Şu anda çok net bir bilgi veremeyiz. Lakin bir adale sorunu olduğu için çok hafif bir sakatlık üzere görünmüyor. 1-2 gün içinde netleşir. Trabzonspor için kıymetli bir oyuncu. Çıkması büyük şanssızlık. Peşine Ömür de birebir halde çıkınca, birtakım arkadaşlar da o sakatlığı devam ederken, oyuna devam ettiler. Maç sonu da 1-2 ufak tefek şeyler var. Fakat yapacak bir şey yok. Futbolcunun vazifesi, çıkacak oynayacak, kendine yeterli bakacak, ufak tefek sakatlıklar olacak. Çok çabuk alanlara dönmeye çalışacak. Şayet mantalitemizi bunun üzerine kurarsak bu işin altından kalkarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir