İskenderun’da hasar gören evinde 8 köpeği bırakmadı

Yeni eklenen İskenderun’da hasar gören evinde 8 köpeği bırakmadı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Ülkeyi yasa boğan depremin ardından binlerce bina kullanılamaz hale geldi.

Enkaz çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, birçok vatandaş da eşyalarını kurtarmanın peşine düştü.

Eşyalarını almayı başaranlar ise kentleri terk ediyor..

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan Seda Avcı ile annesi Leyla Avcı’nın oturduğu 5 katlı bina, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gördü.

Birinci kattaki evleri deprem sonrası oturulamaz hale gelen Avcı ve annesi, Golden cinsi köpekleri ‘Kuki’ ile 7 yavrusunu da yanlarına alıp, Antalya’ya geldi.

“Can dostlarımı bırakamazdım”

Burada binanın giriş katındaki evi kiraladıklarını söyleyen Seda Avcı, yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

Deprem olduğunda annemle birlikte köpeğim Kuki’yi de alıp, dışarı çıktım. 7 yavrumuz evde kaldı. Dışarıda yavrulara bakmam çok zor olacaktı. O hasarlı eve girip, yavrularımızın karnını doyurup, suyunu içirdikten sonra dışarı çıkıyordum. Yaklaşık 5 gün böyle yaptım. Bir karar vermemiz lazımdı. En son eve girip, birkaç parça kıyafet aldık. Daha sonra yavrularımızı da alıp Antalya’ya geldik. Mama almaya durumumuz yok ama hiç sorun değil. Onlar benim can dostum. Üstelik orada yaşam çok zor. Bırakamazdım. Can dostlarım hariç hiçbir şeyi gözüm görmedi. Eşyamız yok, durumumuz kötü ama burada yeni bir hayat kurmak için uğraş veriyoruz. Kuki ile birlikte 8 köpeğimiz var. Bizim için çok zor oluyor ama yapabileceğimiz bir şey yok. İsteyen olursa sahiplendirmeyi düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir