İyi Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin belediye başkanlarıyla buluştu

Yeni eklenen İyi Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin belediye başkanlarıyla buluştu son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Ankara’da muhalefet cephesindeki hareketlilik devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmasını istemeyen İyi Parti’de üst üste görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Genel Başkanı Meral Akşener, daha önce partinin çeşitli organlarıyla görüşmeler yapmıştı.

Belediye başkanlarıyla buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’a aday olarak öne çıkmaları için çağrıda bulunan, ancak girişimi sonuçsuz kalan Akşener, son olarak partili belediye başkanlarıyla buluştu.

Cihan Paçacı karşıladı

Genel merkez ek binasında düzenlenen toplantıya gelişinde Akşener’i, bir süre önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden ve dünkü gelişmelerin ardından görevine döndüğü belirtilen Cihan Paçacı karşıladı.

Soruları yanıtsız bıraktı

Basın mensuplarının sorularını, “Sağ olun, teşekkür ederim.” diyerek yanıtsız bırakan Akşener, herhangi bir açıklama yapmadan toplantının yapılacağı salona geçti.

Akşener, toplantıya katılan belediye başkanlarıyla tek tek tokalaştı.

Muhalefette hareketlilik

Öte yandan CHP’de de birçok toplantıya imza atıldı. Belediye başkanlarının katıldığı son görüşmede Kılıçdaroğlu’na destek mesajı verildi.

Millet İttifakı’nın bileşenlerinden Gelecek Partisi, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde toplandı.

Gelecek ve DEVA’nın açıklamaları

Bu arada, Davutoğlu, partisinin bugüne kadar attığı tüm imzaların arkasında durarak yoluna devam edeceğini belirtmiş, “Bu zorlu süreçte omuz omuza emek vermiş herkesi aklıselim içinde davranmaya davet ederim.” ifadesini kullanmıştı.

“Hiçbir parti zorlanmadı”

DEVA Partisi’nden yapılan açıklamada da “Hiçbir siyasi parti, politik duruşunun ve parti tabanlarının kabul etmeyeceği bir tutuma zorlanmadı.” denilmişti.

Aynı açıklamada, “Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır.” ifadelerine yer verilmişti.

Gözden Kaçmasın Meral Akşener 6’lı masayı dağıttı! Millet İttifakı’nın kalan 5 üyesi bugün toplanıyor Haberin Detayları
CHP’li belediyeler MYK toplantısından önce Kılıçdaroğlu ile görüştü Haberin Detayları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir