Kahramanmaraş’ta enkazdan çıkarılan anne ve bebeği 21 gün sonra buluştu

Yeni eklenen Kahramanmaraş’ta enkazdan çıkarılan anne ve bebeği 21 gün sonra buluştu son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaşanan ilk depremde oturdukları apartman hasar gören Bedia-Durmuş Ali Kılınç çifti ile çocukları 7 yaşındaki Neziha, 5 yaşındaki Cafer Efe ile 2 aylık Umut dışarı çıkarak kurtuldu.

Evlerinde hasar oluşan aile güvenli olduğunu düşündükleri Durmuş Ali Kılınç’ın babası Cafer Kılınç’ın Kümbet Mahallesi’nde bulunan 4 katlı apartmandaki dairesine yerleşti.

İkinci depremde enkaz altında kaldılar

Aynı gün öğlen saatlerinde yaşanan ikinci depremde sığındıkları binanın çökmesiyle ailenin tamamı enkaz altında kaldı.

Anne Bedia Kılınç kendi imkanlarıyla enkazdan çıktı. Çocukları Neziha, Cafer Efe ile 2 aylık Umut da enkazdan birkaç saat arayla sağ kurtarıldı.

Baba, dede ve babaanne vefat etti

Çocukların babası Durmuş Ali, dedesi Cafer ile eşi Menşure Kılınç enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Ayrı hastanelerde tedaviye alındılar

Olayın ardından Umut Kılınç bebek Elbistan Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı.

Vücudunun çeşitli yerlerinde ezilmeler olan anne Bedia Kılınç ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilerek Plastik Cerrahi Servisinde tedavi altına alındı.

Umut’un kardeşleri Neziha ve Cafer Efe Kılınç ise Sivas’ta KYK Yurdu’na yerleştirildi.

Duygusal anlar yaşandı

Bebek Umut Kılınç’ın Elbistan’da olduğunun tespiti üzerine Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile iletişime geçildi. Umut Kılınç, annesiyle buluşturulmak üzere Sivas’a getirildi. Hastane odasında anne ile bebeğinin kavuşması sırasında duygulu anlar yaşandı.

“Eşimin yokluğunu onlarla dolduracağım”

Bebeğine sarılarak gözyaşı döken Bedia Kılınç, şunları söyledi:

Hem mutluyum, hem hüzünlüyüm. Bir tarafım eksik, bir taratan da Allah’a şükrediyorum. Üç çocuğumu bana bağışladığını için Rabbime binlerce şükrediyorum. Eşimi, ablamı ve çocuklarımın dedesini kaybettik. Hem sevinçli hem de hüzünlüyüm. Depremden beri çocuğumu görmüyordum. En son 10 dakika önce mamasını verip yatırmıştım. Çok şükür sağlık durumu iyi. Rabbim kimseye evlat acısını yaşatmasın. Eşimin yokluğunu onlarla dolduracağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir