Kahramanmaraş’ta görev yapan AFAD gönüllüsü, depremzedelere yeleğini imzalattı

Yeni eklenen Kahramanmaraş’ta görev yapan AFAD gönüllüsü, depremzedelere yeleğini imzalattı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) gönüllüleri, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için gittiği bölgedeki çalışmalarını tamamladı. Deprem bölgesindeki ekiplere de destek sağlayan gönüllüler, yaklaşık 10 günlük çalışmanın ardından Kastamonu’ya döndü.

AFAD

“Bir sorumluluktu bizim için insanların üzüntüsünü paylaşmak”

AFAD gönüllüsü olarak Kahramanmaraş’a görevlendirildiklerini ifade eden Tuncay,

“Bir sorumluluktu bizim için insanların üzüntüsünü paylaşmak. Çocukların ve annelerinin zor durumlar yaşadığını gördük. Aramızda gönüllü öğretmenlerimiz de vardı. ‘Bu çocukları nasıl güldüreceğiz? Bu psikolojiden nasıl çıkaracağız?’ diye akşamları düşündük planlar yaptık. Doğum günü olanların da doğum gününü kutladık. Öğretmenlerimiz onlara eğitim verdi. Boyama kalemleri gibi yardımlarda da bulunduk”

dedi.

“Onlardan hatıra olarak imza aldım”

Duygusal anlar yaşadıklarını anlatan Tuncay,

“Onları üzüntülü bir hayattan eğlenceli bir hayata çevirmek için bütün gayretimizle uğraştık. Gelirken de tabii duygusal anlar yaşadık, çok mutlulardı. Herkesten Allah razı olsun. Her zaman onların yanındayız”

diye konuştu.

AFAD gönüllüsü Halil Erdem Madenli ise,

“Gerçekleştirmiş olduğumuz bu sorumluluk projesinde onlardan hatıra istedik. Oradaki insanlardan iyi dileklerini birkaç kelimeyle ifade edilmesini istedim. Onlardan hatıra olarak imza aldım. Depremzededen oradaki ekibe kadar bütün insanlardan hatıralar biriktirdik. Bu yeleği Kastamonu gönüllülük ofisine teslim edeceğim”

şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir