“Karısı GÜZEL Parti’den, kocası CHP’den aday” savları sonrası Ece Güner sessizliğini bozdu: Geçen yıl boşandık

Siyasi partiler vekil listelerini dün YSK’ya teslim etti. CHP’li Erdoğan Toprak CHP İstanbul 3. Bölge 2. Sıradan aday gösterilirken; eski eşi Ece Güner ise GÜZEL Parti İstanbul 2. Bölge 4. Sıradan aday gösterildi.

İKİ BAŞKA PARTİDEN VEKİL ADAYI OLDULAR

İki ismin listelerdeki yerleri dikkat çekerken; Erdoğan Toprak’ın kendisi de aday olduğu için kural gereği eşi Ece Güner’i CHP listelerine yazdıramadığı, bu nedenle Güner’i YETERLİ Parti’den aday gösterttiği öne sürüldü.

ÖZDAĞ, TOPLUMSAL MEDYADAN VERYANSIN ETTİ

Konuyu toplumsal medyaya taşıyan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Sevgili Zafer Partililer, CHP’li Erdoğan Toprak’ın eşi Ece Güner Toprak’ı CHP’den milletvekili yapmak istemiş. Lakin CHP tüzüğü buna müsaade vermemiş. Bunun üzerine Akşener devreye girmiş: Erdoğan Toprak, CHP İstanbul 3. Bölge 2. Sıradan aday gösterilirken eşi Ece Güner Toprak ise Âlâ Parti İstanbul 2. Bölge 4. Sıradan aday gösterilmiş. Sevgili Zafer Partililer, bu siyasi fotoromanı okuyunca hem hepinizi 1. Sıra adayı yapma imkanım olmadığı için çok üzüldüm zira siz bu siyasi fotoromandakiler üzere değil kahramanca gayret ediyorsunuz hem sizin genel lideriniz olduğum için gurur duydum. Sevgili İstanbullular İstanbul’da DÜZGÜN Parti listelerinden 4. Sırada eş kontenjanından giren dolar milyoneri Ece Güner Toprak’a mı oy vereceksiniz yoksa Zafer Partisi 5. Sıra adayı Erzincan/İliç’te siyanür ile ülkemizi zehirleyen altın madenine karşı gayret eden hakikaten yoksul bir yurtsever olan Sedat Cezayirlioğlu’na mı?” tabirlerini kullandı.

GÜNER’DEN ARGÜMANLARA YANIT

Hakkındaki savlar karşısında sessizliğini bozan Güner ise Twitter’dan bir açıklama yaptı. Güner, şu sözleri kullandı: “Bazı yazılarda sayın Erdoğan Toprak’ın eşim olduğu söz ediliyor. Bu haberler yanlışsız değil. Sayın Toprak’la geçen yıl boşandık. Özel hayatımla ilgili açıklama yapmayı sevmediğim için bugüne kadar sustum… Doğrusu şu: Bugüne kadar hiçbir siyasi partiye üye olmadım. Sayın Meral Akşener’i referandum devrinden beri tanıyorum; kendisi siyasi bir başkan olarak, ben de bağımsız bir hukukçu olarak bu ‘ucube sisteme’ karşı çok çaba ettik.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda dört kitap yazdım: Kitaplarım millet ittifakının anayasa taslağının ilham kaynaklarından biri oldu. Sn. Akşener de çalışmalarımı takdir ettiler. Bir saygı-sevgi bağı oluştu. Bu seçimler öncesi de sayın Akşener bana teveccüh gösterip adaylık teklif etti. Hem bu ‘ucube sisteme’ karşı çabasına büyük hürmet duyduğum için, hem de bir bayan hakları savunucusu olarak ülkemizde cesaretli bir bayan başkanın varlığına büyük ehemmiyet verdiğim için, gurur duyarak kabul ettim. Ayrıyeten GÜZEL Parti’nin unsurlarıyla görüşlerim uyumlu: Çağdaş demokrasiye bağlıyım, Atatürk unsurlarına bağlıyım, vatanıma bağlıyım. YETERLİ Parti ailesi beni bağrına bastı ve bu yüzden müteşekkirim. Yeterli Parti’nin ve millet ittifakının bu seçimleri kazanması için ve 100. Yılda Cumhuriyet kıymetlerimiz ve demokrasimiz için, tüm gücümle çaba edeceğim. Hürmetlerimle.”

Güner’in açıklaması:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir