Konyaspor ve Kayserispor’dan açıklama: Devletimizin yanındayız

Yeni eklenen Konyaspor ve Kayserispor’dan açıklama: Devletimizin yanındayız son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Fenerbahçe ve Konyaspor arasında oynanan maçta bir grup taraftar “hükümet istifa” sloganları atarak tepki toplamıştı.

26 Şubat’ta oynanan Beşiktaş – Antalyaspor maçında da Beşiktaş tribünlerinden yine bir grup taraftar benzer sloganları attılar.

“Sonuna kadar devletin ve milletin yanındayız”

Bunun üzerine Kayserispor ve Konyaspor kulüplerinden konuyla ilgili açıklamalar geldi.

Kayserispor yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kayserispor Kulübü ve Kayserispor camiası sonuna kadar devletinin ve milletinin yanındadır. İçinde olduğumuz şu felaket günlerinde milletimizin acısını yürekten paylaşırken bu acıyı vesile yaparak tribünlerde yapılmaya çalışılan kirli siyaset ve zilletin farkında olduğumuzu ve bunu kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız”

“Yas gününde yas tutmak yerine, çirkin bir siyasete payanda olanları en şiddetli şekilde kınıyoruz”

Konyaspor tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya, Büyük Konyaspor camiası ve taraftarı dün, bugün ve yarın daima devletimizin yanındadır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde, depremzede kardeşlerimizin yaralarını saran devletimizin ve milletimizin acısını acısı bilen 85 milyon Büyük Türkiye ailesinin tarafındayız. Yas gününde yas tutmak yerine, çirkin bir siyasete payanda olanları en şiddetli şekilde kınadığımızı tarih ve millet huzurunda beyan ederiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir