Liderlik maçında Fenerbahçe Türk Telekom’a mağlup oldu

Yeni eklenen Liderlik maçında Fenerbahçe Türk Telekom’a mağlup oldu son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

AA & Ensonhaber

Türkiye Basketbol Muhteşem Ligi’nin 25. haftasında önder Türk Telekom ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan ve tepeyi yakından ilgilendiren maçta kazanan 83-72’lik skorla mesken sahibi oldu.

Lider Türk Telekom, Fenerbahçe’ye karşı iki maçını da kazandı

Böylelikle Türk Telekom, ligde Fenerbahçe’ye karşı ikide iki yaparak ikili averajı almış oldu. Ankara temsilcisi, ligin birinci yarısında oynanan müsabakayı 75-82 kazanmayı başarmıştı.

Bu sonuçla önder Türk Telekom, ligdeki 25. maçında 22. galibiyetini elde etti ve tepedeki yerini korudu. Koç Fazilet Can’ın takımı, gelecek hafta Gaziantep Basketbol deplasmanında sahne alacak.

Ligdeki 25. maçında 5. sefer alandan mağlubiyetle ayrılan ve tepe yarışında büyük yara alan Fenerbahçe ise konutunda Merkezefendi Belediyesi’ni konuk edecek.

İlk yarı başa baş bir uğraşa sahne oldu

Mücadeleye her iki ekipte sayılar bularak başlarken, birinci 5 dakika 13-12 Türk Telekom’un üstünlüğüyle geçti. Bu dakikadan sonra katı savunma uyguladığı rakibine yalnızca yedi sayı imkanı tanıyan başşehir temsilcisi, birinci dönemi 27-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe uygun başlayan Türk Telekom, dönemin bitimine 4 dakika kala farkı 12 sayıya (40-28) kadar çıkardı. Bu dakikadan sonra mesken sahibe gruba boyalı alandan bulduğu sayılarla karşılık veren Fenerbahçe, farkı 5 sayıya (45-40) indirdi. Türk Telekom soyunma odasına 45-40 önde girdi.

Türk Telekom, 11 sayı farkla galip geldi

Üçüncü döneme dış atışlarda sayılar bularak başlayan Türk Telekom, 23. dakikada farkı 15 sayıya (58-43) çıkardı. Fenerbahçe, boyalı alandan bulduğu sayılarla karşılık vermeye çalışsa da Türk Telekom, dış atışlardan bulduğu sayılarla farkı korudu ve üçüncü dönemi 65-57 önde bitirdi.

Final döneminde her iki ekipte karşılıklı sayılar bulmaya devam ederken, gayretin 35. dakikası 80-70 Türk Telekom’un üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra her iki kadroda katı savunma uygularken Türk Telekom, farkın kapanmasına müsaade vermedi ve çabayı 83-72 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir