Malatya’da 18 gündür enkaz başında bekliyor

Yeni eklenen Malatya’da 18 gündür enkaz başında bekliyor son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş depremlerinden geriye acı dolu hikayeler kaldı.

Elbistan ilçesinde meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki ikinci depremde pazarcılık yapan Hüseyin Keskin’in 3 katlı binası yıkıldı.

Deprem sırasında evde bulunan Keskin’in kızları 18 yaşındaki Döne Nur ile 9 yaşındaki Yağmur Keskin hayatını kaybederken, diğer çocukları 19 yaşındaki Deniz, 17 yaşındaki İbrahim ve 16 yaşındaki Gamze Keskin ile eşi 60 yaşındaki Halime Keskin yaralandı.

Eşi ve diğer çocukları hastanede

Depremin ilk günü enkazdan çıkarılan 2 kardeşin cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından ilçede toprağa verildi. Enkazdan yaralı kurtarılan anne ile 3 çocuğu ise İstanbul’daki hastanelere sevk edildi.

“Allah kimseyi evladıyla sınamasın”

Enkaz başında 18 gündür ölen kızlarından geriye kalan hatıraların çıkarılmasını bekleyen Hüseyin Keskin, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

Aniden bir sarsıntı oldu. Her taraf yerle bir oldu. Deprem sırasında dışarıdaydım. Çocuklarım evdeydi. Enkaz altında kalan 2 çocuğum vefat etti. Diğer 3 çocuğum ve anneleri yaralı olarak kurtarıldı. İstanbul’a hastaneye kaldırıldılar. Doktorlar ile görüşüyorum. Çocuklarımın telefonları enkazda kaldı. Doktor bana, ‘çocuk benim çocuğum, sen hiç tereddüt etme’ diyor. Eşimin beli, çocuklarımın da ayağı kırık. Eşim ve çocuklarım oradalar. Beni de götüreceklerdi. Gitmedim. Enkaz başında bekliyorum. Devletimizden Allah razı olsun. Çok yardım ediyor. Hayatımda görmediğim yardımı burada gördüm. Çok destek oluyorlar. Ama içimde bir acı var. Dil ile tarif edilemez. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Dışarıdan eve geldiğimde çocuklarım koşuşurdu. ‘Buyur baba, hoş geldin’ derlerdi. Şimdi burada bekliyorum. Kimse aşağıya inmiyor. Çocuklarımın cenazesini yıkadık ve toprağa verdik.

Yıkılan binada 3 dairesinin bulunduğunu belirten Hüseyin Keskin, “İnsanlar rastgele ev almasın. Ben rastgele aldım. Müteahhidine ve yapılan binaya dikkat etsinler. Çok kötü bir durum. Allah kimseye göstermesin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir