Malatya’da baba kız aynı mezara defnedildi

Yeni eklenen Malatya’da baba kız aynı mezara defnedildi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem, binlerce insanın yüreğinde kapanmayacak acılar açtı.

11 ilde yerle bir olan binaların altından 40 binden fazla cansız beden çıkarıldı.

Depremin etkilediği illerden biri olan Malatya’da yaşamını yitiren bin 393 kişi yakınlarının gözyaşları arasında iş makineleri tarafından yan yana açılan mezarlara defnedildi.

Mezar başlarına yakınları tarafından eşarp, seccade ve bere gibi özel eşyalar asıldı. Bir mezarın başında tahtaya asılan kırmızı çocuk montu ise dikkat çekti.

Yakınlarının ziyaret ettiği mezarın Elif Çiçek’e ait olduğu, enkazdan birbirlerine sarılı halde bulunan 7 yaşındaki Elif Çiçek ile babası 40 yaşındaki Fehmi Çiçek’in birlikte defnedildiği ortaya çıktı.

“En sevdiği montu asıldı”

Ailenin yakını Ünal Tan şunları söyledi:

Kahramanmaraş merkezli ilk depremde akrabamız olan Fehmi Çiçek’in Çavuşoğlu Mahallesi’ndeki evi yıkılıyor. 5 katlı apartmanın birinci katında oturan Çiçek ailesinden baba Fehmi ile kucağındaki kızı Elif, kolon altında kalarak yaşamını yitirdi. Evin hanımı Kudret ile oğlu Samet ise enkazın boşlukta kalması sonucu kurtuldular. Aile, baba ile kızının aynı mezara defnedilmesini istedi. Müftülükte uygun görünce baba kucağında kızı ile defnedildi. Yakınları da Elif’in çok sevdiği kırmızı montu mezar başındaki tahtaya astılar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir