Malatya’da çadır kentte kalan kızın doğum günü Mehmetçikle kutlanıldı

Yeni eklenen Malatya’da çadır kentte kalan kızın doğum günü Mehmetçikle kutlanıldı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 14 gün geçti. 

Tüm Türkiye 11 ili etkileyen depremin ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. 

Malatya’daki çadır kentlerde çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Animatörler, Battalgazi ilçesindeki Atatürk Kız Anadolu Lisesi’nin bahçesine kurulan çadır kentte çocuklarla çeşitli oyunlar oynadı, hediye dağıttı.

Pasta hazırlanıldı

Çadır kente kalan Meryem Yıldırım’ın 12 yaşına girdiğini öğrenen ekib, gönüllü olarak bölgede görev yapan otel çalışanları ile irtibata geçerek pasta hazırlattı.

“İyi ki doğdun Meryem, mutlu yıllar sana”

Meryem, sürprizden habersiz “Kutlu olsun. İyi ki doğdun. Boncuk gözlü” yazılı pastanın hazırlandığı alana animatörlerin “İyi ki doğdun Meryem, mutlu yıllar sana” sloganları ve alkışlar eşliğinde çağrıldı.

Mehmetçik hediye verdi

Mehmetçik ile alana gelen ve mumları üfleyerek söndüren Meryem’e çeşitli hediyeler verildi.

Meryem’in doğum günü olduğunu arkadaşlarımız öğrendi

Burada çocuklar için organizasyonlar planladıklarını ifade eden Animatör Onur Keleş, şöyle konuştu:

Özellikle çocuklarımızın mutluluğunu önemsiyoruz. Gün içerisinde birçok aktivite yapıyoruz. Etkinlik sırasında Meryem’in doğum günü olduğunu arkadaşlarımız öğrendi. Bizimle irtibata geçince doğum günü hazırladık, sürpriz oldu kendisine.

Meryem çok mutlu oldu. O mutlu olunca biz de çok mutlu olduk. Onun mutlu olması bütün ekibi sevindirdi. Bizim için de motivasyon kaynağı oldu. İstiyoruz ki bütün çocuklar mutlu olsun. Meryem’e yeni yaşında mutluluklar diliyoruz.

Mutluluğunu ifade etti

Animasyon ekibine sarılarak teşekkür eden Meryem Yıldırım, mutlu olduğunu ve böyle bir sürpriz beklemediğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir