Malatya’da ilk depremden kurtulan aile ikinci depremde enkaz altında kaldı

Yeni eklenen Malatya’da ilk depremden kurtulan aile ikinci depremde enkaz altında kaldı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin salladığı Malatya’da, bin 400’den fazla kişi hayatını kaybetti, 7 binden fazla kişi de yaralandı.

İlk depremin ardından evlerine geri dönenler, ikinci depremin yıktığı binaların enkazında kaldı.

04.17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki ilk depreme kent merkezindeki evlerinde yakalanan ardından da daha güvenli olduğu için gittikleri Akçadağ ilçesi Ören Mahallesi’nde 7,6’lık depreme iki katlı müstakil bir evde yakalanan Yurdagül Metin, Mehmet Metin, Tülay Çırağ ve Muzaffer Çırağ da yıkılan evin altında kalarak hayatını kaybetti.

Son yolculuklarına uğurlandı

Enkaz altında kalan 4 kişinin cenazeleri AFAD ekipleri tarafından bulundukları yerden çıkarılarak önce Akçadağ Şehit Gökhan Aslan Devlet Hastanesi’ne buradaki işlemlerinin ardından da Şehir Mezarlığı’na kaldırılarak gözyaşları arasında defnedildi.

“Daha güvenli diye geldiler”

İkinci depremde hayatını kaybeden dört kişinin Ören Mahallesi’ne daha güvenli olduğu için geldiklerini kaydeden mahalle muhtarı Birol Çirkin, şunları söyledi:

Malatya’da yaşayan dört vatandaşımız ilk depremin ardından daha güvenli diye misafir olarak geldikleri iki katlı evin çökmesi sonucu hayatını kaybetti. Mahallemizde deprem nedeniyle toplam 11 kişi hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir