Merkezefendi’de iftar coşkusu Sevindik Mahallesi’nde devam etti

Merkezefendi Belediyesi, Sevindik Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplu iftar programı binlerce kişinin iştirakiyle gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan, “Ramazan ayı huzurdur, rahmettir, birlik ve beraberliktir” dedi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından Ramazan ayında klasik hale getirilen mahalle iftarları devam ediyor. Ramazan ayında vatandaşı sofralarda buluşturan Merkezefendi Belediyesi, Sevindik Mahallesi Kapalı Pazaryeri’ne kurduğu iftar sofrasına binlerce Merkezefendili iştirak sağladı. Kurulan iftar sofrasında vatandaşlar orucunu birlikte açtı. İftar programı sonrası tasavvuf müzik konseri ve semazen gösterisi sahnelendi.

Sevindik Mahallesi’ndeki iftar programının akabinde Merkezefendi Belediyesi, 7 Nisan Cuma (bugün) günü Muratdede Mahallesi Yeşilyurt Kapalı Pazar Yeri’nde toplu iftar programını gerçekleştirecek. Ramazan ayının huzurunun yaşanacağı programda tasavvuf müzik konseri ve semazen gösterisi de olacak.

“Verdiğimiz kelamları yerine getiriyoruz”

Sevindik Mahallesine yapılan projelerden bahseden Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan, “2019’dan bu yana sizlere verdiğimiz kelamları yerine getirmeye çalışıyoruz. Sevindik Mahallemizde çalışan bayan sayımız çok fazla size bir kreş kelamımız var demiştik, bunu yerine getirdik. Öbür mahallelerimizde olduğu üzere Sevikdik’te yaşayan çocuklarımız ve Sümer’de yaşayan çocuklarımızda tıpkı eğitim hakkına ve fırsat eşitliğine sahip olsun demiştik. Açtığımız Bayan Çocuk Ömür Merkezlerimizde hem bayanlara hem de çocuklara verdiğimiz çeşitli kurslarla bunu sağlamaya çalıştık. Sevindik Mahallemizde üst yapı projemizi bugün itibariyle yüzde 80’ini tamamladık” dedi.

“Ramazan ayı huzurdur, berekettir”

Sevindik Vadi Parkı’nı büsbütün yenilediklerini belirten Lider Doğan, “Sevindik Vadi Parkımızda artık çocuklarımız, gençlerimiz ve bayanlarımız inançlı bir biçimde spor yapabilecekler. Ailecek huzurlu bir formda orada piknik yapabilir ve vakit geçirebilir hale getirdik. Bu açtığımız ve yenilediğimiz tesisleri sizlerin huzur ve itimadı için yapıyoruz. Sevindik Vadi Park’ta bilhassa çocuklarımıza ve gençlerimize çok farklı branşlarda spor yapma imkanı sağlayacağız. Merkezefendi Belediyesi olarak açacağımız spor kursları öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz eşliğinde hem bayanlarımız pilatesten zumbaya, hem de çocuklarımız basketbol, voleybol, güreş üzere birçok spor branşında spor yapma imkanı sağlayacağız. Ramazan ayı huzurdur, rahmettir, birlik ve beraberliktir. İşte bu sofralarda bunları sağlamaya çalışıyoruz. Sarsıntı nedeniyle berbat günler geçirdik, yaraları birlikte sarmaya çaba ediyoruz. İftar programımıza iştirak sağlayan tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum” dedi. – DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir