Meta, Mark Zuckerberg’in güvenlik ödeneğini 14 milyon dolara çıkardı

Yeni eklenen Meta, Mark Zuckerberg’in güvenlik ödeneğini 14 milyon dolara çıkardı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Büyük şirketlerin liderleri, kendileri ve aileleri tehditlere maruz kalabildikleri veya saldırgan hayranlar tarafından takip edilebildikleri için yüksek güvenlik maliyetlerine sahip.

Jeff Bezos, Larry Ellison, Elon Musk gibi pek çok milyarder ismin güvenlik harcamaları, on milyonlarca dolara çıkabiliyor.

ABD merkezli teknoloji şirketi Meta, çarşamba günü yaptığı açıklamada, CEO ve kurucu ortak Mark Zuckerberg ve ailesine verilen güvenlik ödeneğini 4 milyon dolar artırarak 14 milyon dolara çıkardığını açıkladı.

Meta küçülürken, güvenlik harcamaları artıyor

Yapılan artış, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’ın sahibi Zuckerberg’in “Verimlilik Yılı” olarak adlandırdığı bir dönem boyunca binlerce kişiyi işten çıkardığı ve harcama planlarını kıstığı bir zamanda geldi.

Forbes milyarderler listesinde en zengin 16. sırada yer alan 38 yaşındaki Zuckerberg, 2021’de yaklaşık 27 milyon dolar ödenek aldı.

Facebook’un kurucusu ve şirkette kontrol hissesine sahip olan Zuckerberg’in net servetinin 64 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir