Microsoft, Internet Explorer’ın fişini resmen çekti

Yeni eklenen Microsoft, Internet Explorer’ın fişini resmen çekti son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Microsoft tarafından geliştirilen bir internet tarayıcısı olan Internet Explorer, ilk olarak 16 Ağustos 1995 yılında kullanıcıların hizmetine sunulmuştu.

Windows’a yerleşik halde gelmesinden dolayı tarayıcı pazarının büyük bir bölümünü bir zamanlar elinde bulunduran Internet Explorer, daha sonra Chrome, Firefox ve Opera gibi tarayıcıların popüler hale gelmesiyle rekabette kan kaybetti.

Internet Explorer yolun sonuna geldi

12 Ocak 2016’dan bu yana sadece Internet Explorer 11 sürümüne destek veren Microsoft,15 Haziran’dan itibaren tüm sürümler için desteğini kesmişti.

Microsoft, 14 Şubat 2023 tarihinde ise Windows 10 için Internet Explorer 11’i devre dışı bırakan güncellemeyi yayınladı.

Internet Explorer’a girmeye çalışan kullanıcılar, Microsoft Edge’e geçiş için bir bildirim görecek ve Edge tarayıcısına yönlendirilecek.

Microsoft daha önce uyarmıştı

Desteğin sonlanmasına çok az bir zaman kala şirket, halen tarayıcıyı kullananları uyarmıştı.

Microsoft, Internet Explorer’ın bu yıl resmen emekli olacağı konusunda işletmeleri defalarca uyarmış olsa da henüz tüm şirketler başka bir tarayıcıya geçiş planı yapmadı.

Microsoft, resmi web sitesinde konuyla ilgili olarak yayınladığı gönderide, şu ifadeleri kullanmıştı:

Kuruluşunuz hala Internet Explorer 11’e bağımlıysa, 14 Şubat 2023’e kadar geçişi tamamlamak için belirli adımları atmalısınız. Aksi takdirde, kullanıcılar IE11’e bağımlı uygulamalara erişimi kaybedecek ve iş akışında ciddi problemler yaşayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir