Novak Djokovic: En büyük rakibim Nadal, Alcaraz değil

Yeni eklenen Novak Djokovic: En büyük rakibim Nadal, Alcaraz değil son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Geçen yılı bir grand slam olmak üzere 5 zaferle tamamlayan genç yetenek Carlos Alcaraz, kısa sürede tenis dünyasının en çok konuşulan isimleri arasına girmeyi başardı.

Uzun bir sakatlık sürecinin ardından Arjantin Açık’ı kazanarak kortlara dönen Alcaraz, hakkında dünya 1 numarası Novak Djokovic açıklamalarda bulundu.

Son Avustralya Açık’ın galibi olan 35 yaşındaki efsane raket, Alcaraz’ın performansını çok beğendiğini ancak en büyük rakibinin İspanyol tenisçi Rafael Nadal olduğunu söyledi.

“Formunun zirvesine bu kadar kısa sürede çıkabilmesi, inanılmaz”

Sırbistan’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Djokovic, şunları söyledi:

“Birkaç ay boyunca sakatlıklar nedeniyle maça çıkamamasına rağmen Carlos, harika bir seviyede oynamaya devam ediyor. Formunun zirvesine bu kadar kısa sürede çıkabilmesi, inanılmaz. Bu, olgun oyuncuların karakteristik özelliğidir. O kadar uzun bir deneyimi olmamasına rağmen çok genç yaşlarda hem kort içinde hem de dışında ne kadar olgun olduğunu gösterdi. Harika bir çocuk ve etrafında iyi bir çalışma ekibi var. Elde ettiği başarıların tamamını hak etti. Bence tenise yeni bir enerji ve heyecan kattı. Çok dinamik bir oyuncu ve karakter. Bu da herkes tarafından sevilmesini kolaylaştırıyor.”

“Nadal, en büyük rakibim olmaya devam edecek”

Alcaraz’ın henüz en büyük rakibi olmadığını belirten Novak Djokovic, şöyle konuştu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir