Off-road ekibi, Adıyaman’daki depremzedeler için ihtiyaç malzemesi taşıdı

Yeni eklenen Off-road ekibi, Adıyaman’daki depremzedeler için ihtiyaç malzemesi taşıdı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, Adıyaman’da birçok noktada yolların çökmesi ve enkaz yığınları nedeniyle bazı yerleşim yerlerine ulaşım güçlükle sağlandı.

Off-Road’cular, yolları kapalı depremzedelere yardım taşıdı

Depremden etkilenen vatandaşlara temel ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılması için Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfı üyesi gönüllüler, off-road araçlarıyla harekete geçti. Adıyaman’a ulaşan 5 araçlık ekip, kriz merkezinden gelen bilgiler doğrultusunda hazırlanan malzemeleri afetzedelere ulaştırdı.

5 araçlık ekiple köylere çıktılar

Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfı üyelerinden Kasım Çakmaktaş, gönüllüler olarak depremin ilk saatlerinde arama kurtarma ekiplerindeki arkadaşlarıyla iletişime geçtiklerini ve ihtiyaç durumunda seve seve bölgede görev yapacaklarını belirttiklerini söyledi.

“Malzemelerimiz hazır şekilde 5 araçlık off-road ekibimizle çağrı yapılmasını bekledik. Çağrı üzerine yola çıktık. Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfının birlikte çalıştığı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının Adıyaman’daki lojistik deposuna ulaştık. Burada malzemeyi araçlarımıza doldurduktan sonra yolları sıkıntılı, heyelandan çökmüş ve köprüleri zarar görmüş Adıyaman’ın en ücra köylerine ulaşmak için yola çıktık. Hedefimiz off-road donanımlı profesyonel araçlarımızla zor kış koşullarında ulaşımı zor olan köylere ve bu köylerdeki depremzedelere gerekli ilk yardımı ulaştırmaktı. Nitekim bizi lojistik merkezinin koordinatörlüğü eşliğinde Adıyaman’ın köylerine yönlendirdiler.”

“Yardım bekleyen depremzedelerin tebessümü bize yetti”

Yanlarına gerekli malzemeleri alarak 72. saatte deprem bölgesinde olduklarını anlatan Çakmaktaş,

“Kış koşullarında ulaşılması zor olan deprem bölgelerine geldiğimizde, yardım bekleyen depremzedelerin yüzündeki tebessümü görmemiz, o soğuk ve acı günde içimizi bir nebze de olsa ısıtmaya yeterli oldu.”

dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir