Onlarca enkazın içinde dükkanını açan esnaf komşularına seslendi

Yeni eklenen Onlarca enkazın içinde dükkanını açan esnaf komşularına seslendi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen şiddetli depremler, çok sayıda can ve mal kabına neden oldu.

Yıkımın en çok olduğu yerlerden Hatay’da deprem nedeniyle şehirden göç etmeye karar verirken, Eski Antakya olarak bilinen Kurtuluş Caddesi üzerinde antikacılık yapan Serkan Sincan, binlerce yıkıma rağmen dükkanını açmaya karar verdi.

“Gurbet zordur, Antakya’yı terk etmeyin”

Eski bir plak ile bir yandan müzik dinleyen Sincan bir yandan da deprem nedeniyle zarar gören eşyalarını tadilatını yapıyor. Enkaza rağmen müşterilerinin odağı olan antikacı Sincan, esnaf komşularına, “Gurbet zordur, Antakya’yı terk etmeyin, dükkanlarınızı açın” mesajını verdi.

“Buralıyız, buradan ayrılmamalıyız”

Hatay’ı terk etmemeleri için antika dükkanını açan Sincan,

Ben 10 yıl önce memleketim olan Antakya’ya dönmek için buraya ölüm mü yoksa dirim mi? gelsin diye sordum. Daha sonra buraya gelerek ölene kadar yaşamaya karar verdim. Ben turizmci olarak Hatay’ın turizm güneşinin bir gün doğacağına inanıyorum. Biz buralıyız ve buradan ayrılmamalıyız. Buradan esnaf kardeşlerime, komşularına sesleniyorum; Hatay’ı terk etmeyin, bizim yasımız 3 gündür, gelin dükkanlarınızı açın. Bu vesileyle buradaki dükkanımı açtım. Şer gözüken şeyler bazen bize hayırlı olarak döner. İnanıyorum ki bunda da bir hayır vardır. Antakya’yı terk etmeyin

diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir