Parti merkezlerinde hareketli saatler! Milletvekili aday listeleri bugün 17.00’ye kadar teslim edilecek

YSK’nın 14 Mayıs seçimlerine ait takvimi işlemeye devam ediyor. Takvime nazaran siyasi partilerin milletvekili aday listelerini bugün saat 17.00’ye kadar YSK Başkanlığı’na sunması gerekiyor. Bu kapsamda şu ana kadar Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi ve Millet Partisi milletvekili adaylarına ait listeyi YSK’ye sundu.

LİSTEYİ YSK’YA BİRİNCİ VEREN MHP OLDU

6 Nisan günü saat 22:00’da kamuoyuna duyurulan MHP Milletvekili aday listesi, 7 Nisan Cuma günü Yüksek Seçim Şurası’na teslim edildi. MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli Osmaniye’den 1’inci sıradan aday oldu.

CHP GENEL MERKEZİ’NDE HAREKETLİ GECE

CHP’de 28. periyot milletvekili adayları listesi için geri sayımda ise sona gelindi. Dün akşam saatlerinde başlaması beklenen CHP MYK toplantısı ittifak partileri ortasında çıktığı öne sürülen uyuşmazlıklar nedeniyle gece boyunca erteledi. CHP kurmayları, listeye son halini vermek için sabah saatlerinde toplantıya başlayabildi. Millet İttifakı çatısı altında bulunan Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti seçimlere CHP listelerinden girecek.

AK PARTİ SON RÖTUŞLARI YAPIYOR

Ak Parti‘nin Yüksek Seçim Heyeti (YSK) Temsilcisi Recep Özel ise vekil aday listesinin hazır olduğunu belirterek, “Liste hazır, son rötuşlar geliyor. Bugün öğlenden sonra 15.30-16.00 civarı veririz, tam net değil.” tabirlerini kullandı.

ERDOĞAN: SÜRPRİZ İSİMLERİMİZ DE OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise hususla ilgili “Sürpriz isimlerimiz de kesinlikle olacak, var. Müellif, çizer, entelektüel, bütün bu bölümlerden isimler var. Ondan sonra parti kurullarımızdaki çalışmalar sonuçlanıp listemizi Yüksek Seçim Konseyi’ne verdiğimizde bu isimler kamuoyuyla zati paylaşılacak. Yalnızca milletvekili adaylarımızı değil, önümüzdeki periyodun kabinesini ve üst idaresini de şimdiden çalışmaya başladık. Bunların hepsini de vakti geldiğinde sizler vasıtasıyla milletimizin bilgisine sunacağız.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir