Peugeot, Türkiye’deki satışlarını artırmaya devam ediyor

Yeni eklenen Peugeot, Türkiye’deki satışlarını artırmaya devam ediyor son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

AA

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, markanın satış sayılarıyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kısa bir mühlet evvel 408 modelini Türkiye’de satışa sunan Peugeot, savlı modelleriyle satış grafiğini artırmaya devam ediyor.

Mart ayında toplam pazarda 8 bin 857 adetlik satış sayısına ulaşan Peugeot, elde ettiği yüzde 8,5’lik pazar hissesiyle en fazla satış yapan 3’üncü marka olarak dikkatleri üzerine çekti.

Peugeot, toplam pazarda dördüncü

Marka birinci çeyrek satışlarında da misal bir muvaffakiyete ulaştı. Yılın birinci 3 aylık periyodunda 18 bin 194 adetlik satış ve yüzde 7,7’lik hisseye ulaşan Peugeot, toplam pazarda 4’üncü sırada yer aldı.

Markanın yeni SUV modeli 408 ise lansman devrinde 968 adetlik satış ve C-SUV’de yüzde 6,1’lik hisseye ulaşarak Peugeot’nun SUV’de hedeflediği liderlik için öncü rol oynayacağını gözleri önüne serdi.

2008, 3008, 5008 ve yeni 408 ile tüm SUV segmentlerine damgasını vuran Peugeot, birinci 3 ayda gerçekleştirdiği 10 bin 500 adetlik SUV satışı ile yüzde 14,6’lık hisseye ulaştı.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü’nden açıklamalar

2023 yılı için hedefledikleri 57 bin adetlik satış sayısının Peugeot’ya yüzde 7,3’lük pazar hissesi getireceğini aktaran Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, şu tabirleri kullandı:

Bu Peugeot markası için çok ehemmiyet arz ediyor. Çünkü bu sonucu elde etmeyi başarırsak Peugeot markasının Türkiye tarihindeki rekor satışına imza atmış olacağız. Bu 57 bin adetlik amaç satışımızın yüzde 54’ünün yani 30 bin 500 adedinin SUV modellerimiz olmasını hedefliyoruz.

Burada 408’in bir öbür kıymetli vazifesi var. Bu sene Peugeot olarak Türkiye’de SUV pazarının tekrar önder markası olmayı hedefliyoruz. Yeni 408 de bu liderlik gayesine giden yolda gücümüze güç katacak.

Bununla birlikte yılı yaklaşık 16 bin adetlik hafif ticari araç satışıyla tamamlayı arzuluyoruz. 2022 yılını hafif ticari araçlarda 6’ncı sırada kapattık.

Bu sene ise pazarın bu kısmında yüzde 9’luk bir pazar hissesi hedefliyoruz ki bu sonuç bizi hafif ticari araç pazarında 3’üncü sıraya çıkartacaktır. Peugeot olarak mutlak amacımız iki yerli üreticinin çabucak gerisinden ticari araçta 3’üncü marka olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir