Rafael Benitez: İstanbul’daki maç en iyi Avrupa Kupası finaliydi

Yeni eklenen Rafael Benitez: İstanbul’daki maç en iyi Avrupa Kupası finaliydi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

2005 yılında İstanbul’un ev sahipliğinde Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan ve hikayesiyle Şampiyonlar Ligi tarihine geçen final mücadelesi Liverpool’un Milan’ı penaltılar sonucunda yenmesi sonucunda İngiliz ekibinin kupayı kazanmasıyla sonuçlanmıştı.

Bu dev finalde Liverpool, 3-0 geriye düştüğü maçı 3-3’e getirerek büyük bir geri dönüşe imza atmıştı.

O dönem Liverpool’un başında olan İspanyol teknik adam Rafael Benitez, Milan’ı çalıştıran İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti ve İstanbul’da oynanan final maçıyla ilgili görüşlerini belirtti.

“Carlo Ancelotti’yi gördüğümde, bu final ile ilgili konuşmuyoruz”

Ancelotti ile final hakkında konuşmadıklarını söyleyen Benitez, şunları söyledi:

“Carlo Ancelotti’yi gördüğümde, bu final ile ilgili konuşmuyoruz. O bu konu hakkında konuşmayı sevmiyor ama ben de 2007’deki finali (Milan 2-1 Liverpool) konuşmaktan hoşlanmıyorum. Aslında Atina’da daha iyi olan taraf bizdik ama kupayı onlar kazandı. İstanbul’da Milan’ın harika bir takımı vardı. İşte futbolun güzelliği bu.”

“İstanbul’daki maç duygusal açıdan tarihteki en iyi Avrupa kupası finaliydi”

Benitez, İstanbul’da oynanan maçın tarihin en iyi finali olduğunu ifade etti.

“Bana göre tartışmaya açık olmayan tek bir şey var. İstanbul’daki maç duygusal açıdan tarihteki en iyi Avrupa kupası finaliydi. Muhtemelen uzun yıllar öyle kalacak ve bir benzerini göremeyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir