Rıza Çalımbay: En güçlü takımlardan biri çıktı

Yeni eklenen Rıza Çalımbay: En güçlü takımlardan biri çıktı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde düzenlenen kura çekiminde Konferans Ligi son 16 eşleşmeleri belli oldu.

Kuraya seribaşı olarak katılan temsilcimiz Sivasspor’un rakibi ise play-off turunda Braga’yı eleyen İtalyan ekibi Fiorentina oldu.

Oluşan eşleşmenin ardından Sivasspor’un tecrübeli çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, Fiorentina eşleşmesiyle ilgili görüşlerini aktardı.

“Fiorentina, söz sahibi olan bir takım”

Rıza Çalımbay, şunları söyledi:

“En güçlü takımlardan biri çıktı. Fiorentina, Avrupa kupalarına katılan ve kendi liginde söz sahibi olan bir takım. Takımıma güveniyorum. Tek sıkıntımız, o iki maçı oynarken, hep deplasmana gideceğiz ligde. Sakatlık olursa, sıkıntı yaşarız.”

“Üzücü şeyler yaşadık”

Depremden dolayı üzgün olduklarını söyleyen Çalımbay, şu açıklamayı yaptı:

“Kafamız sürekli deprem bölgesinde. Üzülüyoruz, ağlıyoruz. Elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Kendi ülkemle gurur duydum. Muhteşem bir dayanışma oldu. Sanki seferberlik varmış gibi çok güzel şeyler oldu. Futbol konuşmak çok zor. Kıbrıs’tan gelen 42 genç çocuğumuz vefat etti. Çok üzüntülü günler yaşadık. Futbolu konuşmak, yarışmak, sevinmek… Artık zor olur. Burukluk içinde bu maçlar oynanacak. Depremin etkileri hala devam ediyor. İnsanlar daha da zor durumda, daha da yardıma muhtaçlar. Hepimizin yardım etmesi lazım. 10 şehir, köyler… Elimizden geleni yapmalıyız. Futbolda değişik şeyler yapılabilirdi. Gaziantep ve Hatayspor donduruldu, seneye lige girecekler. Hakikaten üzücü şeyler yaşadık.”

“Sivasspor mütevazi bir takım”

Sivasspor’un mütevazi bir takım olduğunu belirten Çalımbay, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Sivasspor mütevazi bir takım, istediğimiz oyuncuyu alamayız. Bir Başakşehir’e bakın, bir bize bakın. Ama biz üst üste üç sene Anadolu’ya gidiyoruz. Bunun örneği yok. Büyük takımlar bile gidemiyor. Bizim yaptığımız mükemmel bir şey. Bunun üstüne Türkiye Kupası kazanmak harika. Dengeleri bozmadan transferi yapmak istiyoruz.”

“Ülkemiz için mükemmel bir maç”

Rıza Çalımbay, son olarak şunu dedi:

“Fiorentina maçı futbolcularımız için, ülkemiz için mükemmel bir maç. Oyuncularımız kendini gösterebilir. Hem Avrupa, hem lig ve hem de Türkiye Kupası var. Oyuncuların çok güzel hedefleri var, bunları bilerek oynarlarsa, çok güzel işler yapabiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir