Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi’nde kadınların zorlu eğitim süreci görüntülendi

Yeni eklenen Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi’nde kadınların zorlu eğitim süreci görüntülendi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Rusya’ya bağlı Çeçen Cumhuriyeti’ndeki Gudermes kentinde kadın koruma eğitim kursundaki faaliyetler devam ediyor.

Kadın kursiyerler, tabanca atışı ve yakın dövüş teknikleri gibi zorlu eğitimlerden geçiyor.

Askeri eğitimler veriliyor

Ukrayna savaşı ile birlikte ön plana çıkan Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi, zaman zaman düzenlediği kurslarla çeşitli kişi ve kurumlara keskin nişancılık, atış talimi, yakın dövüş gibi askeri eğitimler veriyor.

On yılı aşkın süredir açık olan akademide geçen yıl Dövüş Sanatları Birliği üyelerine keskin nişancılık, bazı gönüllülere de atış eğitimi ile yakın dövüş teknikleri dersi verildi.

Eğitmenlerin dikkat çeken askeri özellikleri

Akademide görevli personelin askeri özellikleri dikkat çekiyor. Eğitmenlerin büyük kısmı, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) terörle mücadele görev gücü grubu Alfa’nın eski çalışanlarından oluşuyor.

Çeçenistan’da kadın güvenlik güçlerinin zorlu eğitimi – FOTO GALERi

Çeşitli operasyonlardaki aktif görevleri sırasında yaralanan askerler, tecrübelerini artık üniversitede verdikleri teorik ve uygulamalı eğitimlerle kursiyerlere aktarıyor.

Zorlu eğitim süreci

Birçok senaryonun uygulandığı kursta verilen eğitimler şöyle:

Araçtan araca tahliye. VIP’i saldırılara karşı kaçırma. Önemli kişiye karşı gerçekleştirilen silahlı saldırı. Bombalı saldırı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir