Sakıp Sabancı, 19 yıl evvel hayata veda etti! Hasretle anılıyor

Yeni eklenen Sakıp Sabancı, 19 yıl evvel hayata veda etti! Hasretle anılıyor son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

AA

Sakıp Sabancı, iş insanlığı vasfının dışında sempatik tutumlarıyla, kendine has üslubu ve verdiği nasihatlerle Türk iktisat tarihine ismini yazdıran isimlerden biri.

Toplum kendisini yokluktan gelerek tepeye oturan bir kişi olarak tanıdı. Öyküsü, gençlere umut verdi. Ömür şekli, örnek gösterildi.

Vefat edeli 19 yıl oldu

Türkiye’nin gelişmesi ve dünya ülkeleri ortasında hak ettiği yere ulaşabilmesi için sanayi, kültür, sanat, eğitim üzere pek çok alanda katkı sunan Sabancı Holding’in merhum idare heyeti lideri ve Türk iş dünyasının sevilen ismi Sakıp Sabancı 10 Nisan 2004’te vefat etti.

13 kitabı var

Mütevazılığı, çok istikametli kişiliği ve beşerlerle kurduğu samimi bağlantılarıyla gönülleri kazanan, Türk halkının kendisine duyduğu sevgiyi “Sakıp Ağa” diyerek gösterdiği başarılı iş insanı Sakıp Sabancı, stajyer memurlukla başlayıp holding sahipliğine uzanan iş deneyimlerini ve hayat öyküsünü anlattığı on üç kitap yazdı.

Özlemle anılıyor

Yurt içi ve yurt dışında farklı alanlarda birçok mükafata layık görülen Sabancı, 19 yıl evvel hayata veda ederken 71 yıllık ömrüne sayısız eser ve geride kendisini hasretle anan milyonlarca insan bıraktı.

Kız Yurdu’nun temel atma töreni

Sabancı, 12 Aralık 1981’de Sabancı Vakfı tarafından yaptırılan kız öğrenci yurdunun temel atma merasimine katıldı (Arşiv-11.12.1991)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir