Selçuk İnan’dan Fatih Terim itirafı

Yeni eklenen Selçuk İnan’dan Fatih Terim itirafı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Galatasaray’da 9 dönem futbol oynayan ve 1 dönem yardımcı antrenörlük misyonunda bulunan Selçuk İnan, Socrates’e açıklamalarda bulundu.

Süper Lig grubu Kasımpaşa’dan ayrılan teknik yönetici, geçen dönem sarı-kırmızılılarda yaşanan olaylar hakkında konuştu.

“Fatih Terim, daha deneyimli daha değerli oyuncular isterdi”

“Yeniden yapılanma sizin kararınız mıydı yoksa idare ve Fatih Terim’in verdiği bir karar mı?” sorusuna Selçuk İnan, şu yanıtı verdi:

Yönetimin kararıyla ortaklaşa hareket etmişlerdi. O devir yapılması gereken o diye düşünülmüştü. Problemler daima vardı. Geçtiğimiz dönem Galatasaray’da sıkıntılar daima vardı fakat halının altına süpürülmüştü. Samimi üzere gözüküyordu herkes lakin değilmiş. Galatasaray’da oynamak kolay değil. Bizim aldığımız oyuncuların çabucak şampiyonluğa odaklanması ve şampiyonluğu hedeflemesi çok kolay değildi. İşler makus gittiğinde ayrılık olacağını bilseydi Fatih Terim, buna müsaade vermezdi, daha deneyimli daha değerli oyuncular istenebilirdi.”

“Türkiye’de istikrar geri planda olduğu için bu türlü bir şey yaşadık”

Selçuk İnan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Galatasaray’a daha kıymetli isimler gelmişti daha öncesinde, ancak son antrenör dönemimde Galatasaray’da bu türlü bir şey olmasın dediler, Galatasaray’ın kurtuluşu olsun dediler, Türkiye’de istikrar geri planda olduğu için bu türlü bir şey yaşadık. Gerçekçi değildi açıkcası.”

“2 sene üst üste şampiyon oldum beni de istemeyen taraftarlar vardı”

Kendisini istemeyen birtakım taraftarların olduğunu belirten genç teknik adam şu sözleri kullandı:

“Ben 2 sene üst üste şampiyon oldum beni de istemeyen taraftarlar vardı. Beşerler sıkılıyor. Türkiye’de tüketen bir toplum olduğu için beşerler sizi gördükçe sıkılmaya başlıyor. Hoca bu projeye inanmıştı. Kendine çok inanıyordu. Hocam emin miyiz? diye soruyordum. Lakin Fatih hocam hakikaten buna emindi, hoca buna inanmıştı sahiden, bunu yapabilecek tek biri vardı Fatih Terim idi, onu o denli ikna ettiler, gerisinde durduk hocamızın. Lakin olmadı.”

“Fenerbahçe ya da Beşiktaş’a gitmiş olsaydım o ekip şampiyon olurdu”

Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe yahut Beşiktaş’a transfer olması durumunda şampiyonluğun değişebileceğini belirten Selçuk İnan şöyle konuştu:

“O sene Fenerbahçe ya da Beşiktaş’a gitmiş olsaydım o ekip şampiyon olurdu. Zira sahiden düzgün katkılar vermiştim. Fenerbahçe’nin çok uygun bir teklifi vardı. Trabzonspor’dayken berbat olaylar yaşanmıştı. Ancak makus olaylar başlamadan evvel Fenerbahçe ilgileniyordu. Hayaldi benim için, aşktı Galatasaray.”

“Wesley Sneijder ben yoksam oynamak istemezdi”

Galatasaray mesleğinin son periyotları hakkında ise Selçuk İnan, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Son devirlerde Wesley Sneijder ben yoksam oynamak istemezdi. Ben oynadığımda 50 kere topla buluşsam 20-25 adedini Wesley (Sneijder)’e atardım. Bu cins 10 numaraları gerçek yerde yanlışsız vakitte topla buluşturmak çok değerlidir. Wesley ile ortamızda hiçbir sorun olmadı. Belhanda düzgün çocuktur. Hoca illaki sen vur deyince o denli bir şey yaşandı. (Başakşehir maçında Belhanda ile yaşanan frikik tartışması hakkında)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir