Seyit Mehmet Özkan: 2021’deki play-off finali Altınordu’yu raydan çıkardı

Yeni eklenen Seyit Mehmet Özkan: 2021’deki play-off finali Altınordu’yu raydan çıkardı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kulübün resmi internet sitesinde açıklamalarda bulunan Lider Özkan, finalin kulübü olumsuz etkilediğini söyledi. Özkan, 2012’de Altınordu’yu 3’üncü Lig’de devraldıktan sonra üst üste 2 lig atladıklarını, 1’inci Lig’deki birinci 7 dönemi da güzel geçirdiklerini tabir etti.

“Bu işi çok uygun dizayn ettik, düzgün götürdük. Donanımdan yazılıma geçerken pandemi ortaya girdi. Seyircisiz maçlarda rakipler sıhhat sıkıntıları yaşarken biz oradan fırladık ve final oynadık. Bütün oyuncularımıza 3 misli fiyatlar teklif edildi. Oyuncularımız dağıldı. Bu final bizi uygun giden rotamızdan, treni raylardan çıkardı. O gün bugündür Altınordu projesini rayına oturtamıyoruz.”

“1. Lig çok önemli”

“Biz rol model olmak için yola çıktık. Âlâ birey, uygun vatandaş, uygun futbolcu yetiştireceğiz. 1’inci Lig 19-21 yaşlarındaki çocuklarımızın maç tecrübesi kazanıp, gayret verebilecekleri bize nazaran en âlâ lig. Bu yüzden biz Üstün Lig üzere çok üst seviyede oynanan bir ligde bu çocuklarla, 5 gençle birlikte oynayamayız. Üstün Lig’de 8 yabancı oynuyor şu anda. Herkes ‘Türk oyuncu bulamıyorum’ diye şikayet ediyor. Muhteşem Lig kulüpleri haklı, zira Türk oyuncu bulamıyorlar. 35 milyon gencimiz var, neden ham maddeyi işler hale getiremiyoruz?”

Sportif muvaffakiyet amacı nedeniyle gençlerin forma talihi bulamadığını kaydeden Özkan, “Biz bu çocuklara forma vermezsek nerede yetişecekler, nasıl olacak?” sözlerini kullandı.

“Altınordu’yu sonraki jenerasyonlara kurumsal halde bırakmak istiyorum”

“Hasan hocamızın Malatya’daki muvaffakiyetini çok önemsiyorum. Çok kısıtlı imkanlarla çok kıymetli muvaffakiyet elde etti. Ben raydan çıkmamızın sonunun geleceğini biliyorum. Bu türlü devam edemez. Kesinlikle raya gireceğiz. Biz bunu inşallah Hasan hocamızla başaracağız. Gençlerimize babalık, ağabeylik yapacaktır. Güzel diyalog içine girip bizim anlatamadıklarımızı anlatacaktır. Biz Türk futbolunda Don Kişot’luk yapmaya devam edeceğiz. Bizim yolumuz belirli, ayaklarımız yere basıyor. Ben son nefesime kadar bu toprakların çocuklarıyla haşır neşir olacağım. Bir tane maksadım var Altınordu’yu benden sonraki jenerasyonlara kurumsal bir halde nasıl götürürüm onunla uğraşıyorum. Peşimizden gelin Türk futbolu üretici kimliğine yine kavuşsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir