Sinan Ateş’in ablası MHP’li ismi maksat aldı: Bu kadar itham varken sessizliğinin sebebi nedir?

Eski İdeal Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de Ankara’da sokak ortasında öldürülmesiyle ilgili sır perdesi şimdi aralanmış değil. Soruşturma kapsamında ortalarında MHP’li yöneticilerin de olduğu 21 kişi tutuklu bulunuyor. Ateş ailesi de adalet aramaya devam ediyor. Ateş’in ablası Selma Ateş ise suskunluğunu günler sonra bozdu.

“BU ÜLKEDEKİ NAMUSLU DEVLET GÖREVLİLERİNE GÜVENİYORUM”

“KAMUOYUNU BİLGİLENDİRİCİ AÇIKLAMALAR YAPILMALI”

Resmi makamların kamuoyunu bilgilendirmesinin değerine işaret eden Ateş “Yetkililerin ve bakanlıkların belli vakitlerde kamuoyunu bilgilendirecek açıklama yapmasını bekliyoruz. Yoksa kamuoyunun aklında daima soru işaretleri olacak” diye konuştu.

“TÜRK MİLLETİ SİNAN ATEŞ’İ BAĞRINA BASTI”

Ateş şunları kaydetti: “Asla şunu unutmasınlar biz bu soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti Sinan Ateş’i bağrına bastı ve onun gerisinde duracaktır.”

“KILAVUZ NEDEN SESSİZ?”

Olcay Kılavuz‘un MHP’den yine aday gösterilmesine ait görüşlerini sorduğumuz Ateş, “Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına karşın kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahsın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır” diye konuştu.

“İLK GÜNDEN BERİ KİMSEYİ AMAÇ GÖSTERMİYORUZ”

Cumhuriyet gazetesine konuşan Ateş kelamlarını şöyle noktaladı: “Biz aile olarak birinci günden beri kimseyi gaye göstermiyoruz bundan sonraki süreçte de göstermeyeceğiz. Yargıya güveniyoruz lakin şunu da güzel bilmek gerekiyor ki bu milletin vekilinin bu topluma karşılık zaruriliği vardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir