Steven Seagal, Rusya Devlet Başkanı Putin’den dostluk nişanı aldı

Yeni eklenen Steven Seagal, Rusya Devlet Başkanı Putin’den dostluk nişanı aldı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Amerikalı sinema oyuncusu Steven Seagal’ı ödüllendirdi.

2016 yılında Rus vatandaşlığına geçen Seagal, 2018’de Rusya’nın insani ilişkilerden sorumlu özel temsilcisi olarak atanmıştı.

Dostluk nişanı aldı

Son olarak, Putin’in imzaladığı karara göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı ABD ve Japonya ile insani ilişkiler özel temsilcisi ve sinema oyuncusu Seagal’a “uluslararası kültürel ve insani iş birliğinin gelişmesine büyük katkısı” nedeniyle “dostluk nişanı” verilmesi uygun görüldü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Seagal’a beş yıl önce verilen göreve ilişkin, “Kültür, sanat, sosyal ve gençlere yönelik alanlarda da çalışmalarda bulunacak.” demişti.

Aksiyon filmlerinin tanıdık yüzü

Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçiliği’ne benzer bir görevde bulunacak Seagal’ın, söz konusu çalışmalar için herhangi bir ücret almayacağı belirtilmişti.

Steven Seagal, aksiyon filmlerinin tanıdık yüzü olarak biliniyor.

Gözden Kaçmasın Putin’in yakın dostu Steven Seagal’den savaş açıklaması Haberin Detayları

Ukrayna savaşına destek verdi

CNN International’ın aktardığına göre, Seagal, Rusya’nın Kırım’ı yasa dışı bir şekilde ilhak etmesini desteklerken, Ukrayna saldırılarına da destek verdi.

70 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz yaz Donbas’ı ziyaret etmişti. Öte yandan Rus medyasına verdiği demeçte, Rusya’nın “Ukrayna tarafından varoluşsal bir tehditle” karşı karşıya kaldığını savunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir