Süleyman Soylu: Türkiye üretim, istihdam ve ihracat merkezi olacak

Yeni eklenen Süleyman Soylu: Türkiye üretim, istihdam ve ihracat merkezi olacak son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

DHA

Seçime 28 gün kala siyasette hareketlilik sürerken, siyasi partiler de çalışmalarını sürdürüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığının Seçim Uyum Merkezi’nin açılışına katıldı.

Soylu konuşmasında, her seçimin değerli olduğunu belirtti.

İstanbul Havalimanı’nın dünyanın en değerli istasyonlarından biri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kazandırıldığını, bunun yanında Osmangazi Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nun yaptırıldığını vurgulayarak “Bunları siz yaptınız, sizin iradeniz yaptı. AK Parti’nin 2002’de başlayan iktidarı ve bugün Cumhur İttifakıyla devam eden bu anlayışı yaptı hepsini. Allah sizden razı olsun” dedi.

“Dünyanın en büyük göç dalgasıyla karşı karşıya kaldık”

“Büyük sinemalarla karşı karşıya kaldık” diyen Soylu, “Dünyanın en büyük göç dalgasıyla karşı karşıya kaldık ve 3 milyon 400 bin Suriyeli kardeşimiz var şu anda Türkiye’de. Geldi gitti geldi gitti. Avrupa’ya gitti, geri döndü.550 bini geri döndü. Biz ne yaptık? Biz Müslümanız. Tayyip Erdoğan dedi ki, ‘Biz sahip çıkacağız’. Pekala sahip çıkmasak ne olacaktı, öleceklerdi” diye konuştu.

Soylu, sarsıntı bölgelerini yalnız bırakmayacaklarını da vurguladı.

“Tayyip Erdoğan bu millete gurur duyacağı yıllardan beri yaptırılmayan yerli ve ulusal otomobilini verdi”

Bu ülkede bu ülkenin yarınlarına yönelik alt yapı yatırımlarının yapıldığını söz eden Soylu, “Tayyip Erdoğan bu millete onur duyacağı, gurur duyacağı ve yıllardan beri yaptırılmayan yerli ve ulusal otomobilini verdi. Gazına basıyorsun gidiyor. Motamot Türkiye’nin de gazına basacak Tayyip Erdoğan, Türkiye’de o denli gidecek” dedi.

“Türkiye istihdam ve ihracatın merkezi olacak, yaparsa Tayyip Erdoğan yapar”

Türkiye’nin alt yapısını kuvvetlendirdiğini, gemiyi o büyük dalgalardan kurtardığını söyleyen Süleyman Soylu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Hiç merak etmeyin onlar iktisatta patinaj yaparken Tayyip Erdoğan, her vakit ki üzere iktisatta Türkiye’de bir fırsat üretecek, Türkiye üretim olacak. İstihdam ve ihracat merkezi olacak. Yaparsa Tayyip Erdoğan yapar.

“Dağlarda tek bir PKK’lı terörist kalmayacak”

Bakan Soylu, 29 Ekim 2023’te bu ülkenin dağlarında bir tek PKK’lı terörist kalmayacağını da söz etti.

Konuşmasının sonunda Soylu, metanfetamin dahil kimyasal sentetiklerin cezasını 10 yıldan 15 yıla çıkardıklarını belirterek “Amerika, Avrupa teslim olsun şırıngayı parasız versinler, Sıhhat Bakanı o denli diyor görelim diyor. Biz memleketimizin gençlerini de ailelerini de onlara teslim etmeyeceğiz” dedi.

Konuşmaların akabinde Bakan Soylu ve beraberindeki milletvekili adayları dua okuyup, kurdele keserek açılış yaptılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir