Tayvan’da depremzedeler için toplanan bağış 32 milyon doları geçti

Yeni eklenen Tayvan’da depremzedeler için toplanan bağış 32 milyon doları geçti son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Tayvanlı arama kurtarma ekipleri, enkaz altında yürütülen çalışmalara destek oldu.

130 kişilik iki ekip, bölgede yürütülen faaliyetlere katıldı.

Tayvan hükümeti, yardımlar için de çağrıda bulunurken, Tayvan lideri Tsai Ing-wen ve üst düzey hükümet yetkilileri, bir maaşlarını afet çalışmalarına destek için bağışlayacaklarını açıkladı.

Halkın bağış seferberliği

Hükümetin 2 milyon dolar nakit yardım taahhüt etmesinin yanı sıra halk da bağışta bulunmaya devam ediyor.

Tayvan ajansı CNA’nın haberine göre, yardım malzemeleri toplanması için düzenlenen kampanyanın yanı sıra çok sayıda Tayvanlı, depremzedeler için nakit bağışta bulundu.

32 milyon doları aştı

Ada’daki hükümetin 7 Şubat’ta açtığı yardım hesaplarına gönderilen bağışlar, 1 trilyon Yeni Tayvan dolarını (yaklaşık 32,75 milyon dolar) aştı.

Toplanan para Türkiye’ye aktarılacak

Bakanlık, yardım kampanyasının 6 Mart’a kadar devam edeceğini, toplanan paranın afet yardımları için Türkiye’ye aktarılacağını bildirdi.

Tayvan’da, Türk Ticaret Ofisi koordinasyonunda Tzu Chi Vakfı ile iş birliğinde düzenlenen kampanyada toplanan acil ihtiyaç malzemeleri, depremzedelere ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderilmişti.

Gözden Kaçmasın Tayvan’da depremzedelere yardım kampanyası yoğun ilgi gördü Haberin Detayları

“Türkiye yardım elini uzatan ilk ülke oldu”

Tsai, “20 yıl önce, (Tayvan depreminde), Türkiye bize ilk yardım elini uzatan ülke oldu. Şimdi biz bu iyiliğe karşılık veriyoruz.” demişti.

Kurtarma ekibindeki görevliler, Türkiye’ye 1999’da yaptığı yardım için teşekkür ederek tüm kaynakları ve imkanlarıyla yardıma koştu.

Gözden Kaçmasın Tayvan Cumhurbaşkanı ve yardımcısı maaşını Türkiye’ye bağışlayacak Haberin Detayları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir