The Guardian, turistlerin Türkiye deneyimini yazdı: Her yerde olağanüstü konukseverlik yaşıyorlar

Yeni eklenen The Guardian, turistlerin Türkiye deneyimini yazdı: Her yerde olağanüstü konukseverlik yaşıyorlar son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

İngiltere merkezli The Guardian gazetesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’de tatil yapmak isteyen yabancı turistlere yönelik bir içerik hazırladı.

“Şimdi Türkiye’ye gitmek mantıklı, güvenli ve zevkli mi?” sorusunun yöneltildiği Jeremy Seal imzalı yazıda, afetler sonrası Türkiye’ye düzenlenmesi planlanan turlara ilişkin görüşlerini paylaştı.

Turistlere yönelik tehlike yok

İstanbul’da ve Kapadokya’da turistlere yönelik herhangi bir tehlike bulunmadığı belirtildi. On yıldır Türkiye’ye kültür turları düzenleyen gezi yazarı, şu ifadelere yer verdi:

Bir doğal afete nasıl tepki vermemiz gerektiğine dair ilk deneyimimdi. Mesele, trajedinin yaşandığı dönemde ziyaretimizi sürdürmenin mantıklı, güvenli ve hatta zevkli olup olmadığıydı.

“Türk ev sahipleri, her zamanki gibi nazikler”

Seal, böylesine zor zamanlarda bile Türk ev sahiplerinin tipik olarak misafirperver olduklarını kanıtladıklarını belirterek, “Bize hizmet etmek için her zamanki gibi nazik, özenli ve hevesliler.” dedi.

“Korkunç olaylara üzülmemize rağmen çok iyi ağırlandık”

Misafirlerden Dawn Reid, gittikleri her yerde olağanüstü bir karşılama ve misafirperverlik yaşadıklarını vurguladı.

Haritaya da yer verilen söz konusu yazıda, Gabrielle Abbott, deprem haberini görünce şoke olduklarını dile getirdi ve ekledi:

En azından rehberli turumuz Antakya, Gaziantep ve Şanlıurfa’dan geçecekti. Ev sahiplerimiz bizi Konya ve Antalya’nın yanı sıra birçok muhteşem antik yer ve Akdeniz kıyısı boyunca yürüyüş yapmak için yeniden yönlendirdi. Güneydoğu’da yaşanan korkunç olaylara üzülmemize rağmen çok iyi ağırlandık ve burada harika bir tatil geçirdik.

“Türkiye, faaliyetlere açık olmaya devam ediyor”

Yazar Seal, düzenledikleri turun, Türkiye hakkında istisnai olan birçok şeyi gözler önüne serdiğini, bunların da kültürel alanların şaşırtıcı zenginliği, muhteşem yemekler ve büyüleyici insanlar olduğunu kaydetti:

Mesaj netti: Depremin harap ettiği bölgelerin ötesinde, Türkiye faaliyetlere açık olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir