Ticaret Bakanı Mehmet Muş, depremin etkilediği 11 ilin oda ve borsa temsilcileriyle görüştü

Yeni eklenen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, depremin etkilediği 11 ilin oda ve borsa temsilcileriyle görüştü son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye, asrın felaketini aynı gün iki büyük depremle yaşadı…

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, on binlerce canın yitip gitmesine neden oldu.

Yine binlerce kişi enkaz altından çıkarılarak kurtarıldı.

Depremlerin ardından deprem bölgesinde yaralar hızla sarılmaya devam ediyor.

Bu çerçevede Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve beraberindeki heyet, GTO Konferans Salonu’nda 11 kentin oda ve borsa başkanlarıyla buluştu.

Talep ve önerileri dinledi

Depreme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Bakan Muş, oda ve borsa başkanlarının talep ve önerilerini dinledi.

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, buradaki konuşmasında, afet bölgesindeki iyileşme başarısının özel sektör, kamu ve sivil örgütlerinin işbirliğiyle mümkün olacağına inandıklarını belirtti.

“Birçok alanda desteğe ihtiyaç var”

Tedbir ve desteklerle bölgenin ekonomik kimliğinin korunarak iktisadi aktivitenin yeniden canlandırılmasının önemli olduğunu ifade eden Yıldırım şöyle konuştu:

Bölgenin vergisel düzenlemelerden, finansmana, psikolojiye kadar birçok alanda desteğe ihtiyacı var. Bu destekler ivedilikle hayata geçirilmeli ve kapsamı sadece üretim işletmelerini değil eğitim, sağlık, turizm, fuar, organizasyon alanlarını da içine alan hizmet sektörü dahil tüm işletmeleri kapsamalıdır.

Toplantıda Vali Davut Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir