TİSK depremzedelere psikolojik ve tıbbi danışmanlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor

Yeni eklenen TİSK depremzedelere psikolojik ve tıbbi danışmanlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde 13,5 milyon kişi olumsuz olarak etkilendi.

Deprem, bölgede yaşanan felaketlerden dolayı insanların psikolojilerini de tahrip etti.

Yaşlılar, orta yaşlılar ve çocuklar yaşanan afetten farklı farklı etkilendi.

Kurumlar da depremzedelerin tüm ihtiyaçlarına yanıt vermek için seferber oldu.

Psikolojik danışmanlık hizmeti girişimleri

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere kurduğu destek hattıyla psikolojik ve tıbbi danışmanlık hizmeti sunacak.

Öncelikli ihtiyaçlar

TİSK, bir açıklama yaparak, öncelikli ihtiyaçlar olarak belirlenen barınmadan ısınmaya, tıbbi malzemelerden temel gıda ve hijyen ürünlerine kadar birçok desteğin bölgeye ulaşması için yürütülen çalışmaları da sürdürdüğünü aktardı.

“TİSK Depremzede Destek Hattı” kuruldu

TİSK açıklamasında uygulama ile ilgili şu bilgileri verdi:

Konfederasyon, tüm bu desteklere ek olarak depremzede ve yakınlarına bundan sonraki süreçte destek olmak amacıyla ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık ve tıbbi danışmanlık hizmeti sunmaya başlayacak. TİSK Mikrocerrahi Vakfı desteği ile geçen yıllarda başlatılan ücretsiz destek hattı hizmeti, TİSK Depremzede Destek Hattı olarak kullanılacak. Başta depremzedeler olmak üzere, depremden etkilenen tüm vatandaşlar, TİSK Depremzede Destek Hattı’na 0 212 800 34 44 numaralı telefon ile ulaşarak uzman psikolog ve sağlık çalışanı desteğinden 7/24 yararlanabilecekler. Verilecek hizmetlerin her aşamasının güvenliği, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve kalite standartlarıyla sağlanacak. Depremzede ve yakınları ihtiyaç duymaları halinde online psikolojik desteğe ve tıbbi bilgiye hızlıca ulaşabilecek. Depremzede ve yakınlarına bir nebze de olsa destek olması için hayata geçirilen TİSK Depremzede Destek Hattı’na deprem bölgesindeki vatandaşlarımız başta olmak üzere depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız ücretsiz olarak erişebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir