TPAO, hisse satışı iddialarına açıklık getirdi

Yeni eklenen TPAO, hisse satışı iddialarına açıklık getirdi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), sosyal medyada kurumsal logoları kullanılarak yayılan hisse senedi satışı tuzağına karşı açıklama yapma gereği duydu.

TPAO, şirket hisselerinin satışa çıkarıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

TPAO’dan yapılan açıklamada, şirketin halka açık bir şirket olmadığı, kamu kurumu olduğunu ve şirkete ait herhangi bir hisse satışı yapılmadığı kaydedildi.

“İddiaları paylaşanlar için yasal işlem yapıldı”

Söz konusu iddiaları paylaşan sosyal medya hesapları ve internet sitelerine karşı yasal işlem başlatıldığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Herhangi bir hisse satışı söz konusu değil”

Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden, ‘yatırım fırsatı’ adı altında TPAO hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimleri bulunmaktadır. Söz konusu yasa dışı girişimlerde Genel Müdürümüz Sayın Melih Han Bilgin’in fotoğraflarının yanı sıra ortaklığımızın logosu ve görselleri kullanılarak gerçek algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Kurumumuz yüzde 100 kamu sermayeli bir kamu iktisadi teşebbüsüdür. Halka açık bir şirket olmadığından, herhangi bir hisse satışı söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir