Vahit Kirişçi: Depremzedelerin 3 ay süresince gıda maddeleri TMO tarafından karşılanacak

Yeni eklenen Vahit Kirişçi: Depremzedelerin 3 ay süresince gıda maddeleri TMO tarafından karşılanacak son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin yaraları sarılıyor.

Devletin tüm imkanları depremzede vatandaşlarımızın hizmetine sunulmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, bazı temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Bakan Kirişçi, Şanlıurfa Valiliğinde gerçekleştirdiği basına kapalı toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Depremzedelere gıdada TMO desteği

Bakan Kirişçi, depremzedelerin 3 ay süresince un, pirinç, mercimek, ayçiçek yağı, fındık, kuru üzüm ve benzeri gıda maddeleri TMO tarafından karşılanacağını bildirdi.

“3 ay boyunca karşılanacak”

Kirişçi, depremzede çiftçi ve vatandaşlara yönelik yardımlarla ilgili açıklamasında, “Deprem bölgesindeki 425 bin 275 depremzede çiftçimize toplam 3 milyar 414 milyon 727 bin 606 TL’yi bugün itibariyle yatırdık. Şanlıurfa özelinde ise 975 milyon 555 bin TL’si mazot ve gübre desteklemeleri olmak üzere toplam 1 milyar 68 milyon 933 bin TL’lik ödeme yapacağız. Tarımsal destekleme ödemelerimiz, hem afet bölgemiz hem de ülkemiz çiftçisine hayırlı ve bereketli olsun. Deprem afetinden etkilenen vatandaşlarımızın ilk aşamada 3 ay süresince ihtiyaç duyacakları un, pirinç, mercimek, ayçiçek yağı, fındık, kuru üzüm ve benzeri gıda maddeleri, ilgili kuruluşlar üzerinden TMO tarafından karşılanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir