Van depreminden sonra geldiği Gaziantep’te de evi hasar gördü

Yeni eklenen Van depreminden sonra geldiği Gaziantep’te de evi hasar gördü son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan 8 çocuk babası 82 yaşındaki Süleyman Keleş’in yaşadığı ev, 23 Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen özellikle de Erciş ilçesinde büyük yıkıma neden 7,2 büyüklüğündeki depremde hasar gördü.

Bunun üzerine yürüme engelli Keleş ve çocukları, Gaziantep’e yerleşti. Fakat aile, bu kez de 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlere yakalandı.

Kredi ile aldıkları 14’üncü kattaki evleri hasar gören aile binadan güçlükle çıktı.

Evsiz kaldı, Van’a geri döndü

Keleş ailesi, kalacak yerleri olmadığı için depremzede olarak ayrıldıkları memleketlerine, depremzede olarak geri dönmek zorunda kaldı.

Aileye Erciş’te yaşayan belediyeden emekli Şahin Işıkçelebi, eşyalı müstakil evinin kapılarını açtı. Işıkçelebi, ailenin bütün mutfak masraflarını da karşıladı.

“Depremzede olarak ayrıldığımız memleketimize geri döndük”

Erciş’teki depremin ardından Gaziantep’e yerleştiklerini anlatan Keleş, şunları söyledi:

Van’daki depremden sonra Gaziantep’e yerleşmiştik. Kredi ile aldığımız evde yaşıyorduk. Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde de 14 katlı binanın en üst katındaki evimizde kalıyorduk. Ben yürüme engelliyim. Sarsıntı olunca ailem beni de aldı ve hemen dışarı kaçtık. Gaziantep’te kalacak yerimiz olmadığı için Erciş’e geri dönüş yaptık. Depremzede olarak ayrıldığımız memleketimize depremzede olarak döndük. Ne yazık ki burada da kalacak yerimiz yoktu. Sağ olsun Şahin Işıkçelebi müstakil evini ve eşyalarını bize açtı. Bütün ihtiyaçlarımızı karşıladı. Allah bu güzel yürekli insanları hep var etsin. Allah bir daha bize böyle acılar yaşatmasın.

“Bütün ihtiyaçlarını karşılıyorum”

Şahin Işıkçelebi ise Van depremini yaşadıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Nasıl büyük acılar yaşadık, en iyi biz biliriz. Süleyman Amca ve ailesi Erciş’e gelince ben de onlara müstakil evimi açtım. Evinin bütün ihtiyaçlarını karşılıyorum. Allah orada hayatını kaybedenlere rahmet, kalanlara sabırlar versin. Çok büyük bir felaket yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir