Vekillik uğruna belediye başkanlığını bırakmıştı! UYGUN Partili Kocakaya, temayülde hile yapıldığı savıyla partisinden istifa etti

Demre Belediye Lideri Okan Kocakaya, 16 Mart’ta İyi Parti‘den milletvekili aday adaylığı için Belediye Başkanlığı misyonundan istifa etmişti. Antalya Vilayet Başkanlığında 2 Nisan günü yapılan temayül yoklamasında, 76 milletvekili aday adayı oylandı. Kocakaya, bin 470 oyla 14’üncü sırada yer aldı.

HİLE YAPILDIĞINI ARGÜMAN ETTİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini ve aday adaylığından çekildiğini duyuran Kocakaya, temayül yoklamasında hile yapıldığını ileri sürdü.

“HATA YAPMAK HİLE YAPMAKTAN DAHA ONURLUDUR”

Kocakaya’nın toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Alt yapısı ve etik çerçevesi tanımlanmamış, birçok usulsüzlüğü içinde barındıran, demokratik kuralları ve tarafsızlığı sağlanamayan, 34 bin üyeden yalnızca 6 bin üye ile yapılan temayül yoklaması, sağlıklı ve sağlam sonuç vermemiştir. Milletvekili adayı belirlemede etik ve ahlaki olmayan yöntemsiz yapılan temayül yoklamasının temel alınacağının bildirilmesiyle süreç tam bir siyasi mühendislik halini almıştır. Temayül yoklaması sürecinde yapılan tüm usulsüzlükleri genel merkeze bildirmeme karşın etik ve vicdani pahaları hiçe sayan bir ortamda daha fazla siyaset yapmamın hayat görüşümle uyuşmaması sebebiyle DÜZGÜN Parti Antalya milletvekili aday adaylığından çekiliyor, parti üyeliğimden istifa ediyorum. Yanılgı yapmak, hile yapmaktan çok daha onurluca bir eylemdir” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir