Vladimir Putin’den deprem çalışmalarına katılan Rus ekiplerine teşekkür

Yeni eklenen Vladimir Putin’den deprem çalışmalarına katılan Rus ekiplerine teşekkür son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye’nin 10 ili, iki büyük depremle sarsıldı.

6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından hızla arama kurtarma çalışmalarına başlandı.

Yıkım büyük olunca da birçok ülke yardım için ekip gönderdi.

Putin’den ekibe teşekkür

O ülkelerden biri olan Rusya da, en erken yardıma koşanlardan oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ve Suriye’de yardıma giden ekipleri tebrik etti.

Rusya’nın, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’de de önemli çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Putin, şunları kaydetti:

“Birçok insanın hayatı kurtarıldı”

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı görevlileri, geçen hafta Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı depremlerin kurbanlarına yardım etmek için ilk gelenler arasındaydı. Kurtarıcılarımız, kurtarma köpeklerinden sorumlu görevliler, doktorlarımız ve psikologlarımız neredeyse 24 saat çalıştı, sahra hastaneleri hızla konuşlandırıldı ve arama kurtarma çalışmaları organize edilerek birçok insanın hayatı kurtarıldı.

‘Rusların çalışmalarını başka ülkeler de takdirle karşıladı’

Öte yandan Rusya Acil Durumlar Bakanlığının, ülkenin güvenlik sisteminde önemli bir yer tuttuğuna işaret eden Putin, Bakanlıkça yürütülen çalışmaların, Rusya’daki vatandaşlar ve ekonomi için büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

Putin, Rus arama kurtarma ekiplerinin yürüttüğü çalışmaların yabancı ülkelerce de takdirle karşılandığını aktararak, Rusya’nın geçen yıl 35 uluslararası insani görevde yer aldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir