Yazar Marianne Williamson, ABD seçimlerinde yeniden aday

Yeni eklenen Yazar Marianne Williamson, ABD seçimlerinde yeniden aday son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Northwestern Üniversitesine bağlı Medill Gazetecilik Okuluna verdiği röportajında Marianne Williamson, Demokrat Partiden 2024 başkanlık seçimlerine aday olacağı haberlerini doğruladı.

“En büyük umudumuz, kolektif duyarlılık”

Williamson,

“Şu anda en büyük umudumuz olduğunu düşündüğüm kolektif duyarlılığın kullanılmasına katkı sunabileceğime inanmasaydım, başkanlığa aday olmazdım.”

ifadesini kullandı.

“Ülke, otoriterlik tehdidi altında”

Ülkenin kurumsal oligarklar, şirketler ve silah imalatçılarının gölgesi altında “otoriterlik tehdidi” altında olduğunu söyleyen Williamson, milletvekillerinin tüzel kişiliklerle yeterince mücadele etmediği görüşünü savundu.

Williamson’ın “sevgi siyaseti” 2020’de işe yaramadı

“Gölge Etkisi”, “Sevgiye Dönüş”, “Değişim”, “Mucize Dolu Bir Yıl” gibi çok satan kitapların yazarı olan Williamson, 2020 başkanlık seçimlerine de aday olmuştu. “Sevgi siyaseti” güttüğünü söyleyen Williamson, kampanya bağışlarıyla ilgili sorunlar ve yeterli desteği alamaması nedeniyle ön seçimler öncesi yarıştan çekilmişti.

Williamson’ın adaylığını 4 Mart’ta resmen duyurması bekleniyor.

Biden da aday olacağını açıklamıştı

Demokrat Parti’den henüz adaylığını resmi olarak bildiren bir isim bulunmuyor. Demokrat Başkan Joe Biden, seçimlere “aday olma niyetinde olduğunu” söyledi ancak henüz resmi bir duyuru yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir