YETERLİ Partili Aytun Çıray’dan olay yaratacak kelamlar: İzmir’deki temayül uyduruk, Akşener bunu bile bile yasal kabul etti

İyi Parti‘nin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Konseyi’ne (YSK) teslim etmesine saatler kala dikkat çeken bir gelişme yaşandı. UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, dün akşam milletvekilliği adaylığından çekildi.

“VEKİL ADAYLIĞIMDAN FERAGAT EDİYORUM”

Haberi toplumsal medyadan duyuran Çıray, paylaşımında şu sözlere yer verdi: “14 Mayıs sonrası Türkiye’ye farklı tabanda katkıda bulunmak umuduyla DÜZGÜN Parti milletvekili adaylığımdan feragat ediyorum. İzmir’de saygıdeğer Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olması ve kriz sonrası baraj altına düşen oylarımızı yükseltmek için çok çalışacağım. Yaşasın Atatürk!”

“AKŞENER BİLE BİLE LEGAL KABUL ETTİ

Çıray, bugün de İzmir’deki temayül yoklamasının “uyduruk” olduğuna dair bir paylaşım yaptı. ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener’e de sitem eden Çıray, şu tabirleri kullandı:

“Konumuz bu değil… Lakin… İzmir 2. Bölgede metoduna uygun, dürüst bir temayül yoklaması olsa kayıtlı üyelerin sıralaması ankete nazaran şöyle olacaktı: 1. Aytun Çıray %65,7 2. H. Kırkpınar %15,63. Müjde Harputlu %8,6 4. Yavuz Adar %6,2 Asıl bahsimiz farklı lakin… Burada da temayülün uyduruk olduğunu İzmir Vilayet İdaresi’nin imzaları ile göreceksiniz. Sayın Akşener, bunu bile bile legal kabul etti. Bu usulsüzlüğü görmezden gelseydin, diyorsanız… Bugün buna göz yumanın yarın idarede AKP’den farklı olmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir