Yozgat’ta pürüzü ressam, dişiyle tuttuğu fırçasıyla yaptığı tabloları depremzedelere bağışlayacak

Yeni eklenen Yozgat’ta mahzuru ressam, dişiyle tuttuğu fırçasıyla yaptığı tabloları depremzedelere bağışlayacak son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

AA & Ensonhaber

Narin Işık, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğüne bağlı bakım ve rehabilitasyon merkezinde ağzında tuttuğu fırçayla fotoğraf yapıyor.

3 yaşında engelli oldu, 13 yıldır fotoğraf yapıyor

Yaklaşık 15 yıldır rehabilitasyon merkezinden hizmet alan ve 13 yıldır fotoğraf yapan Işık, gazetecilere, 3 yaşındayken düşmeye bağlı rahatsızlık sonucu engelli kaldığını belirterek, bu sanata kara kalemle başladığını söyledi.

“Benim de bu çorbada tuzum olsun istiyorum”

Daha sonra yağlı boya tablolar çizdiğini anlatan Işık,

Resimlerin çoğunluğu kendi çizimim, başımdaki hayalimin eseri. 2013’ten bu yana yağlı boya yapıyorum. 7-8 kere ferdî stant açtım, toplu stantlara de katıldım. Açmaya hazırlandığım standın gelirini depremzedelere bağışlamak istiyorum. Devam ettiğim tablolarım bitsin, havalar ısınsın, standımı yapacağım. Benim de bu çorbada tuzum olsun istiyorum.

dedi.

“Zor oluyor, ancak zoru seviyorum”

Ağzıyla fotoğraf çizmenin zorluğundan bahseden Işık,

Ellerimi kullanamadığım için tablolara uzanamadığım oluyor, yardımcı gerekiyor. Uzanamadığım yerlerde tabloyu karşıt çevirip boyuyorum. Sıkıntı oluyor fakat ve ben zoru seviyorum.

diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir