Yunanistan’da tren kazası nedeniyle ulusal yas ilan edildi

Yeni eklenen Yunanistan’da tren kazası nedeniyle ulusal yas ilan edildi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Yunan halkı, tren kazasında kaybettiği canların yasını tutuyor..

Yunanistan’ın Larissa kentinin kuzeyinde yer alan Tempi bölgesinde yük treni ile yolcu treninin kafa kafaya çarpışması sonucu 36 kişinin hayatını kaybettiği, kazanın ardından 3 gün ulusal yas ilan edilmesine karar verildi.

Buna göre 1 Mart-3 Mart arasında tüm kamu binalarında bayraklar yarıya indirilirken, halka açık etkinlikler iptal edildi.

Seçim kampanyaları askıya alındı

Siyasi partiler de nisan ayında yapılması beklenen genel seçimler için kampanyalarını askıya aldı.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, ülke tarihinin en büyük demiryolu kazasının meydana geldiği bölgeye giderek açıklamalarda bulundu.

“Nedenlerini bulacağız”

Miçotakis, “Tek bir şeyin garantisini verebilirim, bu trajedinin nedenlerini bulacağız ve böyle bir şeyin bir daha yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

2 vagon ezildi

Atina’dan Selanik’e giden yolcu treninin birinci ve ikinci vagonunun çarpışmanın şiddetiyle tamamen ezildiği, üçüncüsünün ise raydan çıktığı öğrenildi.

Demiryolu şirketi Hellenic Train verilerine göre; yolcu treninde 342 yolcu ve 10 mürettebat, yük treninde ise 2 mürettebat bulunuyordu. Yolcu trenindekilerin çoğunun ise öğrencilerden oluştuğu belirtildi.

İki trenin çarpışmadan önce “kilometrelerce” aynı hat üzerinde birbirine doğru seyir halinde olduğu aktarıldı. Çarpışmanın nedeni henüz bilinmezken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir