Zehir zemberek demek az kalır! Kayserispor’un Çebi açıklaması kıyameti kopartacak

Süper Lig grubu Kayseri spor, Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin Onur Bulut transferiyle ilgili yaptığı açıklamalara çok sert bir yanıt verdi.

AĞIR İFADELER

Kayseri spor‘un açıklamasındaki “Sayın Çebi’nin düzeysiz ve topluluğa yakışmayan iftira mahiyetindeki telaffuzlarına karşılık vermeyi kendimize yakıştıramıyoruz. 28 yaşında, tekraren profesyonel kontrat imzalamış bir futbolcunun ‘kandırılmasına’ yönelik tezlerin lakin orta düzeyden düşük zekası bulunan beşerler tarafından mabul bulunacağını söylemek isteriz. Kendisini kamuoyunun zekasını test etmemeye, makamına uygun açıklamalar yapmaya davet ediyoruz” sözleri dikkat çekti.

İşte Kayseri spor‘dan yapılan açıklamanın tamamı:

“Beşiktaş Kulübü Lideri Sayın Ahmet Işık Çebi’nin Onur Bulut transferi hakkında yapmış olduğu son beyanatları üzerine açıklama yapma ve kamuoyunu aydınlatma mecburiyeti doğmuştur.

“BİR DEFA DAHA VE SON KERE TABİR EDİYORUZ”

Bir defa daha ve son kere tabir etmek isteriz ki Onur Bulut’un, Kulübümüzle olan mevcut mukavelesini, 3 futbol dönemini daha uzatan, periyot harici kontratın imzalanması, futbolcunun, futbolcunun temsilcilerinin ve aile bireylerinin bulunduğu bir ortamda ve futbolcunun avukatının sürece dahil olduğu bir halde cereyan etmiştir. Birebir süreçte, ayrıyeten futbolcunun 2022-2023 futbol dönemin ikinci yarısında alacağı fiyatı de mevcut mukavelesine göre 3 kat arttıran, bir tadil kontratı daha imzalanmıştır. Ayrıyeten futbolcunun temsilcisi ile bir mukavele imzalanmıştır. Bütün bu mukaveleler Kayseri spor Futbol A.Ş. münferit imza yetkilisi olarak Lider Sayın Ali Çamlı tarafından imzalanmıştır.

“AVUKATLAR ORTASINDA MÜZAKERE EDİLMİŞ”

Çıkış Hakkı düzenlemesine mevzu kontrat taslağı, kulüp profesyonelleri ve avukatları ile Onur Bulut ve avukatları ortasında müzakere edilmiş ve ama Kayseripor Futbol A.Ş.nin münferit imza yetkilisi olan Lider Ali Çamlı tarafından kelam konusu mukavele taslağı hiçbir formda kabul görmediğinden imzalanmamıştır. Gerek futbolcu, gerek futbolcunun temsilcileri gerekse futbolcunun aile bireyleri, Kayseri spor Futbol A.Ş. lideri Sayın Ali Çamlı’nın kendisine imza için sunulan kontrat taslağını hiçbir formda kabul etmediğini ve sonuçta mukavele taslağını imzalamadığını görmüştür ve bilmektedirler.

“DÜŞÜK ZEKASI BULUNAN BEŞERLER TARAFINDAN KABUL BULUNUR”

Sayın Çebi evvelki söylemlerinde ‘futbolcuya zorla bir mukavele imzalattırıldığını’ son açıklamasında ise ‘futbolcunun kandırıldığını’ söylemektedir. Sayın Çebi’nin bu düzeysiz ve temsil ettiği topluluğa yakışmayan iftira mahiyetindeki telaffuzlarına karşılık vermeyi kendimize yakıştırmadığımızı tabir etmek isteriz. Lakin 28 yaşına gelmiş, tekraren mukavele imzalamış profesyonel bir futbolcunun, yanında temsilcileri, aile bireyleri olduğu halde ve avukatının nezaretinde gerçekleşmiş bir süreçte; ‘kandırılmasına’ ya da ‘zorla kontrat imzalatılmasına’ yönelik argümanların fakat orta düzeyden düşük zekası bulunan beşerler tarafından makul bulunacağını da bu vesileyle söylemek isteriz.

“KAMUOYUNUN ZEKASINI TEST ETMEMEYE, MAKAMINA UYGUN KELAMLARA DAVET EDİYORUZ”

TFF Hukuk Organlarına intikal etmiş tüzel ihtilaf konusunda daha ayrıntılı bir açıklama yapmayı hukuka olan saygımızın bir sonucu olarak gerek duymuyoruz. Sayın Ahmet Parıltı Çebi’yi de hususa ait telaşla yapıldığı belirli olan bu mahiyetteki açıklamalar ile spor kamuoyunun zekasını test etmemeye, icra ettiği makama uygun makul ve nitelikli açıklamalar yapmaya davet ediyoruz.”

BEŞİKTAŞ LİDERİ ÇEBİ NELER DEMİŞTİ?

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, katıldığı canlı yayında Onur Bulut transferi için “Onur konusunda her iki kulüp de haklı. Ben başta sustum. Kayseri kıymetli ilimiz, incitmemek ismine konuşmadım. Lakin lider ve yöneticiler güzel olmayan, UÇK’ya bugün gittikleri üzere o gün gitmek yerine kırıcı telaffuzlarda bulundular. Odaya bir çocuğu alıp imza attırıyorsanız, sonra imza yetkisi yok diyorsanız bunun başka ismi kandırmaktır. Bu futbolcu 1 milyon euro getirmiş, 3 ay kalmış gitmesine. Teşekkür edileceğine yerden yere vurulmasına, dolandııcı yalancı üzere gönderilmesine içerledim. Umarım UÇK gerçek kararı verir” açıklamasını yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir