Zeynep ve Ramazan Demirci çifti, nişanlarında toplanan 7 bin lirayı depremzedelere bağışladı

Yeni eklenen Zeynep ve Ramazan Demirci çifti, nişanlarında toplanan 7 bin lirayı depremzedelere bağışladı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Burdurlu çift, deprem bölgesi için örnek bir harekete imza attı.

Gölhisar ilçesinde evlenmeye hazırlanan Zeynep Demirci ve Ramazan Demirci için evlilik hazırlıkları kapsamında nişan düzenlendi. 

7 bin lirayı bağışladılar

Evlilik yolunda ilk adımlarını atan çiftin isteği üzerine nişanda hediye olarak verilen toplam 7 bin lira, Gölhisar Belediyesi aracılığıyla AFAD’ın depremzedeler yararına açtığı banka hesabına aktarıldı.

Nişanı ertelediler

Gelin adayı Zeynep Demirci, nişanı 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle ertelediklerini söyledi.

“Yemek yemekten, su içmekten utandık”

Depremlerden büyük üzüntü duyduklarını belirten Demirci, yaşadıkları süreci anlattı:

Depremden sonra elimiz ayağımız tutmadı. Bir hafta boyunca hiçbir şey yapamadık. Sadece televizyon başında oturduk. Yemek yemekten, su içmekten utandık.

Demirci, depremden etkilenenlere yardım için birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

“Onlara destek olmak adına böyle bir karar aldık”

Herkes ‘Hayat devam ediyor’ diyor ama bu bizim için kolay, onlar için çok zor. Nişanımızı gerçekleştirdik ancak onlara destek olmak adına böyle bir karar aldık. Oradaki genç kızların hayalini yaşamak bana nasip oldu. Gerçekten çok üzgünüm. Deprem bölgesinde beni en çok, enkaz altından çıkan çocukların söyledikleri etkiledi.

Ramazan Demirci de depremlerde hayatı kaybeden ve yaralananlar için tüm Türkiye gibi kendilerinin de derin üzüntü yaşadıklarını dile getirdi.

“Yaptığımız iş çok büyük bir şey değil ama…”

Bölgeye yardım için ellerinden çok fazla bir şey gelmediğini belirten Demirci, “Nişanlım bir karar aldı. Ailelerimiz de bu karara saygı gösterdi. O yüzden örnek olması açısından nişanda toplanan parayı depremzede kardeşlerimize göndermek istedik.” ifadelerini kullandı.

Zeynep Demirci’nin babası Hidayet Demirci, Türkiye’ye başsağlığı dileyerek imkanları el verdiğince deprem bölgelerine destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Annesi Huri Demirci ise “Yaptığımız iş çok büyük bir şey değil ama onlara bir nebze olsun faydalı olmak bizleri mutlu eder.” dedi.

Gözden Kaçmasın Merve Boluğur’un deprem açıklaması tepki aldı Haberin Detayları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir