HÜDA PAR’ın önerisi AK Parti’nin seçim beyannamesine girdi: Konut hanımlarına emeklilik hakkı getireceğiz

Cumhur İttifakı’na katılan HÜDA PAR’ın “ev bayanlarına emeklilik hakkı” önerisi AK Parti’nin seçim beyannamesine girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı beyannamede, “Ev hanımlarının meskendeki emekleri karşılığında emeklilik üzere bir teminata sahip olmalarını en temel hakları olarak görüyoruz. Bu çerçevede, konut hanımlarının isteğe bağlı ödeyecekleri primlerin üçte birini devlet olarak biz karşılayacağız.” tabirleri yer aldı.

Devam

Cumhur İttifakı kararının akabinde DSP Eskişehir Vilayet Lideri Hüdaver Bekler istifa etti: Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

DSP’nin 14 Mayıs seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’na katılmasının akabinde parti içinde bir istifa daha yaşandı. DSP Eskişehir Vilayet Lideri Hüdaver Bekler ve beraberindeki ilçe liderleri, “Genel Lider Sayın Lider Aksakal’ın, vilayet liderlerine ve Parti Meclisi’ne sormadan almış olduğu kararı asla desteklemiyoruz. Kılıçdaroğlu’na dayanak vermeyi uygun buluyoruz” diyerek istifa etti.

Devam

İsrail’de iç savaşın ayak sesleri! Vekilin “karşıt gösteri” daveti ülkeyi dönülmez bir felakete sürükleyebilir

İsrail’de Başbakan Netanyahu hükümetinin tartışmalı yargı düzenlemesi ülke genelinde kitlesel protestolarla siyasi krize yol açarken, sağcı hükümetin destekçilerinden de “karşıt gösteri” davetleri geliyor. Milletvekili Simcha Rothman, hükümete takviye vermek ve yargı düzenlemesinin durdurulmasını önlemek için sağcı destekçilerini sokağa çağırdı. Hükümet yanlılarının, hükümet tersleriyle eş vakitli olarak birinci defa kitlesel şovlar düzenlemesi bekleniyor.

Devam