Madeni parada tartı değişti, otomatlar şaşırdı! Darphane’den açıklama var

Darphane’nin artan maliyetler sonrası madeni paralarda değişikliğe gitmesiyle 1 liralar 6.6 grama, 50 kuruşlar ise 5.5 grama düştü. Lakin metal paralardaki bu değişiklik otomatların çalışmasını engelledi. Bahisle ilgili konuşan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, “Bankamatiklerde bir sorun yok. Otomat üreticilerine Merkez Bankası yeni paraları gönderiyor, ‘Otomatlarınızı buna nazaran düzenleyin’ diyor. Düzenlememişse doğal olarak eza yaşanabilir” dedi.

Devam

Temmuz ayında minimum fiyata ne kadar artırım yapılacak? İşte dillendirilen 3 senaryo

Temmuz ayında minimum ücretliye yapılacak orta artırımla ilgili 3 senaryo üzerinde duruluyor. 6 aylık enflasyon sayılarının belirleyici olacağı artırım pazarlığında yüzde 20’lik bir artış yapılması durumunda net 10 bin 207 lira, yüzde 30’luk artış durumunda ise taban ücretlinin maaşı net 11 bin 57 lira olacak. Düşük bir ihtimal olsa da yapılacak yüzde 40’lık bir artış ise maaşları net 11 bin 908 lira düzeylerine çıkaracak.

Devam

Son Dakika: SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki aylıklar ile emeklilerin bayram ikramiyeleri 14-19 Nisan’da ödenecek

Son dakika: SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki aylıklar ile emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne vakit ödeneceği aşikâr oldu. Buna nazaran SSK’lılar için ödeme günleri 14-16 Mayıs, Bağ-Kur için 17-18 Mayıs, Emekli Sandığı için ise 19 Mayıs olacak.

Devam

Kılıçdaroğlu’nun emekli ikramiyeleriyle ilgili vaadine hükümet kanadından cevap: Milletin aklıyla oynamasın

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekli ikramiyelerini taban fiyat düzeyine çıkaracağına yönelik vaadine hükümet kanadından karşılık geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “8 bin 500 lira bayram ikramiyesi vereceğim demek hakikat değil. Hiçbir gerçekliği yok. Milletin aklıyla oynamasın kimse. Ülkenin bütçesi zati en uç düzeyde kullanılıyor.” dedi.

Devam