İsrail’de sular durulmuyor! Netanyahu’nun son açıklaması, halkı yine sokaklara döktü

İsrail’de tartışmalı yargı düzenlemesinin durdurulması için başlayan protestolar, devam ediyor. Tel Aviv ve Hayfa kentlerinde toplanan yüzlerce İsrailli, Başbakan Netanyahu’nun dün akşam basın toplantısında “yaşanan son terör olaylarından muhalefeti sorumlu tutması” üzerine yine sokaklara çıktı. Kümelerle polis ortasında arbede yaşandı.

Devam

Mescid-i Aksa’da sabah namazı gerginliği! İsrail güçleri bir sefer daha Filistinlileri engelledi

Çok sağcı Yahudi yerleşimciler, İsrail güçlerinin müdafaasında işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın avlusuna baskın düzenledi. İsrail polisi de Mescid-i Aksa’ya girmeye çalışan Filistinli gençlere müdahale etti. O anlarda arbede yaşanırken Filistinli gençler, Mescid-i Aksa etrafında sabah namazını kıldı.

Devam

İsrailli üst seviye yetkililer: İsrail’e ateş açılmadığı sürece Gazze ve Lübnan’a saldırmayacağız

İsrail ordusu evvelki gece Lübnan’dan atılan bir dizi roketin akabinde yaşanan gelişmelerin sonrasında Lübnan’a ve abluka altındaki Gazze’ye hücum başlattı. Taarruzlar dünyada yankı uyandırırken İsrailli üst seviye yetkililer, İsrail’e ateş açılmadığı sürece Gazze ve Lübnan’a atak yapılmayacağını söyledi.

Devam

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze ve Lübnan’a taarruz başlattı! Hamas roketlerle karşılık verdi

İsrail ordusu, Gazze ve Lübnan’a gece yarısı atak başlattı. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze’de iki tünel ve Hamas’a ilişkin iki silah deposunun vurulduğu belirtildi. İsrail Başbakanı Netanyahu hücumlara ait “İsrail’in bu gece ve gelecekteki karşılığı düşmanlarına ağır bedel ödetecek” açıklamasında bulunurken, Hamas da İsrail hücumlarına hava savunma sistemleri ve roketlerle karşılık verdi. Birleşmiş Milletler mevcut durumun “çok tehlikeli” olduğu ihtarında bulunmuştu.

Devam